Google Discover چیست؟ 4 راه برای کاوش در گوگل

Google Discover چیست؟

Google Discover یک فید محتوایی است که Google برای ارائه مقالات و ویدیوهایی در تلفن های همراه راه اندازی کرده است که بر اساس فعالیت های کاربر و جستجوهای Google، محتوای مورد علاقه کاربر را به کاربر نشان می دهد. در حقیقت گوگل اکسپلورر به شما کمک می کند محتوایی را پیدا کنید که مطابق با علایق شما باشد. فید Discovery هر فرد بر اساس علایق و سابقه جستجوی آنها سفارشی شده است. برای سازندگان محتوا، Discovery می تواند به عنوان یک مشوق عمل کند و ترافیک سایت را افزایش دهد.

چگونه گوگل را پیدا کنم؟

Google Discover روشی منحصر به فرد و متفاوت را برای جستجو در گوگل در اختیار کاربران قرار می دهد. بدون اینکه از شما بپرسند به چه چیزی علاقه دارید، بر اساس اولویت ها و جستجوهای شما متوجه خواهد شد که به دنبال چه هستید. بنابراین هرچه بیشتر از آن استفاده کنید، محتوای بهتری می تواند در اختیار شما قرار دهد.

سوال سئو این است که چگونه در گوگل تحقیق کنیم؟ برای یافتن در گوگل لازم نیست کار خاصی انجام دهید. به محض ایجاد محتوایی که برای کاربران جذاب باشد، در Google Discover قرار می گیرید. البته برای حضور در گوگل اکسپلورر سایت شما باید UX خوبی داشته باشد.

ولی یک نکته بسیار مهم یعنی سایت هایی پیدا می شوند که مربوط به تاریخ و زمان هستند. این زمان می تواند یک فصل، یک ماه یا حتی تاریخ های دقیق باشد. مانند مانتوهای پاییزی، تور ارمنستان در فوریه 1400 و …

گوگل را کشف کنید

گوگل اکسپلورر

Google Discover چگونه علایق را یاد می گیرد؟

Google Explorer برای هر کاربر شخصی سازی شده است، اما چگونه علایق هر فرد را درک می کنید؟ او در اولین قدم از اطلاعاتی که هر کاربر به گوگل می دهد برای درک علایق خود استفاده می کند. این اطلاعات شامل فعالیت های او در گوگل، سابقه جستجوی یوتیوب و …

  سئو تضمینی: کلاهی که نباید از آن استفاده کرد

در واقع باید به Discovery Feed به عنوان یک الگوریتم فکر کنید. می تواند چیزهایی را به شما نشان دهد که در ابتدا برای شما جالب نبودند. دلیلش این است که شما یک بار آن را جستجو کرده اید، اما با پیشرفت فعالیت متوجه می شود که به آن علاقه ندارید و آن را حذف می کند.

در واقع، Google از اطلاعات ذخیره شده در دستگاه شما، اطلاعات ذخیره شده در حساب شما و سایر محصولات استفاده می کند تا بفهمد چه چیزی را در Discover به شما نشان می دهد. البته از Google News نیز برای درک بهتر آنچه کاربران به دنبال آن هستند استفاده می کند.

پیشرفت سئو با Google Discover

با Discovery ورودی را افزایش دهید

آیا Google Discovery برای سئو خوب است؟

اگر به سؤالاتی که کاربران به دنبال آن هستند پاسخ دهید، در Google Discover خواهید بود. شما باید به سوالات متداول کاربران به گونه ای پاسخ دهید که برای آنها قابل درک باشد و آنها را به سایت شما علاقه مند کند. اگر رقبای شما در گوگل هستند، باید ببینید چرا و روی چه چیزی تمرکز می کنند. سپس از آنها تقلید کنید، اما هرگز مطالب آنها را کپی نکنید.

برنامه ای برای انتشار محتوای خود داشته باشید، آن را به موقع منتشر کنید و زیبایی بصری را به محتوای خود بیافزایید تا شانس بیشتری برای کشف شدن داشته باشید. یکی دیگر از عوامل مهم برای Discovery الگوریتم EAT است. به طور کلی، برای کاوش در گوگل، باید موارد زیر را انجام دهید:

  1. ایجاد محتوای با کیفیت و نیازهای کاربر
  2. بهینه سازی وب سایت برای دستگاه های تلفن همراه
  3. دستورالعمل های اخبار گوگل را دنبال کنید
  4. تصاویر و ویدیوها را به صفحات اضافه کنید و آنها را بهینه کنید
  ارزش موقعیت پیوندهای داخلی در صفحه را بررسی کنید

دلیل اهمیت گوگل دیسکاور برای سئو

ما بیان کرده‌ایم که برای حضور در Google Discover، باید محتوای با کیفیت ایجاد کنید و آن را به خوبی بهینه کنید. اکثر صاحبان وب سایت ها روی Google Explorer تمرکز نمی کنند. اما باید بدانید که Discovery برای بهبود سئو بسیار مهم است، زیرا یکی از عوامل اصلی گوگل است که به کاربران اجازه می دهد تا با موضوعات مورد علاقه خود همراه شوند.

گوگل اکسپلورر بخش بسیار مهمی از استراتژی تولید محتوای شما است زیرا به کسب و کارها اجازه می دهد محتوای خود را در وب مستر تجزیه و تحلیل کنند و نقاط قوت و ضعف خود را کشف کنند. به این ترتیب آنها می توانند محتوای خود را برای رتبه بالاتر در موتورهای جستجوی گوگل بهینه کنند.

    گوگل اکسپلورر

گوگل را کشف کنید

نتایجی که اظهار شده

به طور خلاصه، گوگل اکسپلورر یک فید محتوای شخصی است که توانایی درک آنچه کاربر به آن علاقه دارد و نمایش محتوای مورد علاقه خود را دارد. جالب است بدانید که سایت های خبری بیشترین کلیک و ترافیک را از گوگل دریافت می کنند. ایجاد محتوای با کیفیت مطابق با اصول سئو می تواند شانس شما را برای حضور در Discovery افزایش دهد. مطمئن شوید که سایت شما برای موبایل بهینه شده است و محتوایی ایجاد کنید که نیازهای کاربران را برآورده کند و از تصاویر و ویدیوهای بهینه شده استفاده کنید.

سوالات متداول

2Google Explorer برای چه مواردی استفاده می شود؟

به عبارت ساده، Discovery برای مدیریت محتوای وب شما ایجاد شده است، که سعی می کند محتوای مورد نظر شما را به شما نشان دهد.

3معیار رتبه بندی گوگل دیسکاور چیست؟

معیار اصلی رتبه بندی دیسکاور، ایجاد و انتشار محتوایی است که برای کاربران جذاب باشد. این شما را در Discover قرار می دهد.

معرفی مدیر وب