Google Data Highlighter چیست؟ 2 مزیت استفاده از تگ داده

معرفی ابزار Google Data Highlighter

اگر می خواهید در نتایج Google SREP رتبه بهتری کسب کنید، باید بدانید که چگونه با ابزارهای گوگل کار کنید و از آنها در سایت خود استفاده کنید. یکی از ابزارهای مهم Google Data Highlighter است. میدونی Google Data Highlighter چیست؟ بسیاری از صاحبان وب سایت گزینه های رمزگذاری زیادی برای افزودن داده های پیشرفته ندارند. این ابزار گوگل می تواند به بسیاری از افراد کمک کند تا با رقبای خود در نتایج جستجو همگام شوند.

Google Data Highlighter چیست؟

در پاسخ به این سوال که Google Data Highlighter چیست؟ می توان گفت که این ابزار بسیار مفیدی است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به کدنویسی یا نگهداری صفحات وب سایت خود را نشانه گذاری کنید. این ابزار مهم و مفید در کنسول جستجو یا وب مستر ارائه شده است و به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از داده های ساختاریافته، صفحات وب یا آدرس های اینترنتی سایت خود را نشانه گذاری کنید.

برجسته کننده داده های گوگل

Google Data Highlighter چیست؟

کدام صفحات را می توان با Data Highlighter علامت گذاری کرد؟

بهترین پاسخ به سوال شما در مورد Google Data Highlighter چیست؟ باید بدانید چه داده هایی را می توانید با این ابزار علامت گذاری کنید. داده های کمکی مهم برجسته کننده داده های گوگل موارد زیر را می توان زیر یا زیر خط کشید:

 • مقالات
 • نرم افزار مهم و کاربردی
 • کلیپ های ویدئویی
 • محصولات

توجه داشته باشید که این ابزار فقط برای صفحاتی که توسط ربات های گوگل خزیده شده اند کاربرد دارد. این ابزار نباید در صفحاتی به عنوان فرم هایی که گوگل به آنها دسترسی ندارد استفاده شود.

  آیا قیمت محصول بر سئو تاثیر می گذارد؟ سئو ، سایت سئو

از تگ داده SEO استفاده کنید

وقتی صفحات وب خود را نشانه گذاری می کنید، گوگل از شما می خواهد عناصر مورد نیاز برای نشانک گذاری صفحه خود را برجسته کنید. برای ایجاد یک تگ شماتیک می توانید از تگ داده استفاده کنید. این تگ توسط گوگل ذخیره می شود و نتایج غنی برای سایت شما می دهد. Google Data Highlighter چیست؟ این ابزاری است که می توانید از آن برای به دست آوردن موقعیت بهتر در نتایج جستجوی گوگل استفاده کنید.

مزایای استفاده از Google Data Highlighter چیست؟

Google Data Highlighter برای درک بهتر چیست؟ بهتر است فواید استفاده از آن را بدانید. مزایای استفاده از Google Data Highlighter شامل موارد زیر است:

 • رتبه بندی کلمات کلیدی بهتر

  با استفاده از این ابزار می توانید داده های خود را در قالب یک نمودار علامت گذاری کنید. وقتی از برچسب داده استفاده می کنید، گوگل بهتر متوجه می شود که سایت شما در مورد چیست و رتبه شما را در نتایج جستجو بهبود می بخشد.

 • قطعات با ارزش

  Google Data Highlighter چیست؟ این یک ابزار کاربردی است که با آن می توانید قطعات ارزشمندتری ایجاد کنید. گزیده ها به سوالات متداول، ستاره های نظرسنجی و … اشاره دارد.

برجسته کننده داده های گوگل

Google Data Highlighter چیست؟

نحوه استفاده از Google Data Highlighter

اکنون که متوجه شدید Google Data Highlighter چیست؟ و فواید استفاده از آن را می دانید. زمان آن فرا رسیده است که نحوه استفاده از Google Data Highlighter را یاد بگیرید. نحوه استفاده از این ابزار را در 5 مرحله به شما آموزش می دهیم. این مراحل عبارتند از:

 1. آدرس نمونه را وارد کنید.

  به قسمت بالای داده های کنسول جستجو بروید و URL مورد نظر را وارد کنید. گوگل بالاخره از شما می خواهد 10 صفحه را تگ یا تگ کنید. با این تاکید، گوگل عناصر مشترک بین صفحات شما را بهتر درک می کند.

 2. مشخص کنید که می خواهید روی کدام قسمت تأکید کنید.

  در این مرحله باید مشخص کنید که کدام یک از مقالات، اپلیکیشن ها و قسمتی را می خواهید با هایلایتر گوگل هایلایت کنید.

 3. عناصر صفحه ای را که انتخاب کرده اید برجسته کنید.

  پس از اینکه در مرحله قبل مشخص کردید چه نوع داده ای را می خواهید علامت گذاری کنید، در این قسمت باید عناصر این صفحه را علامت گذاری کنید. به عنوان مثال، اگر در قسمت قبل قسمتی از مقاله را برای برجسته کردن مشخص کرده اید، در این مرحله باید مشخص کنید که کدام قسمت را می خواهید برجسته کنید، مانند نام نویسنده، تصاویر و …

 4. صفحات مشابه را مرور کنید

  اگر این صفحه و صفحات مشابه را بررسی کرده اید، باید این مرحله را انجام دهید. باید دوباره صفحه را بررسی کنید تا مطمئن شوید صفحه بدون خطا است.

 5. تنظیمات پیوست شده را منتشر کنید

  پس از انجام مراحل 1 تا 4 در این مرحله، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تنظیماتی را که انجام داده اید منتشر کنید. صفحات شما قبلاً با برجسته‌کننده داده‌های Google علامت‌گذاری شده‌اند.

  خدمات سئو سایت چیست؟

نتیجه

در پاسخ به این سوال که Google Data Highlighter چیست؟ به طور خلاصه، این یک ابزار بسیار مفید گوگل است که به افرادی که توانایی رمزگذاری یا زمان رمزگذاری را ندارند کمک می کند تا صفحات خود را نشانک کنند. استفاده از این ابزار سئوی شما را بهبود می بخشد و موقعیت بهتری در نتایج گوگل کسب می کند.

سوالات متداول در مورد Google Data Highlighter چیست؟

1چه کسی باید از Google Data Highlighter استفاده کند؟

این ابزار برای کسانی که توانایی رمزگذاری را ندارند یا افرادی که زمان زیادی برای کدگذاری ندارند بسیار مفید است.

2معایب استفاده از Google Data Highlighter چیست؟

این ابزار ممکن است در سال های آینده توسط گوگل پشتیبانی نشود، بنابراین اگر در کدنویسی مهارت دارید، نشانک های خود را به صورت دستی در سایت خود اعمال کنید.

3چگونه از Google Data Highlighter استفاده کنم؟

برای استفاده از این ابزار کاربردی باید وارد سرچ کنسول یا وبمستر شوید و آدرس صفحه مورد نظر خود را وارد کنید و سپس تنظیمات را روی آن اعمال کنید.