8 ایده خلاقانه برای طراحی وب سایت

چه عواملی مصرف کننده را جذب می کند؟

تجربه کاربری از ورود به هر وب سایت شرط بسیار مهمی برای کسب موقعیت خوب در صفحه Google serp است. به آن دلیل ایده های خلاقانه برای طراحی سایتمی تواند تأثیر زیادی بر تعامل مصرف کننده داشته باشد. حتما برای شما هم پیش آمده که وارد سایت هایی شده اید که به دلیل جذاب نبودن سایت و طراحی ناکارآمد آن به سرعت از سایت خارج شده اند. این فرآیند برای ربات های ترک تحصیل گوگل شناخته شده است و در نتیجه تاثیر منفی بر سئوی شما دارد. چند ایده خلاقانه برای طراحی سایت به شما معرفی می کنیم تا بتوانید از تجربه کاربری در سئو لذت ببرید.

آموزش ایده برای طراحی سایت خلاقانه

همانطور که گفته شد، طراحی وب سایت خلاق نشان دهنده تجارت و برند شماست. در نتیجه، اگر به دنبال راهی برای افزایش تعداد مشتریان در وب سایت خود هستید، داشتن ایده های خلاقانه طراحی وب سایت می تواند برای شما بسیار مفید باشد. ناگفته نماند که طراحی یک وب سایت زیبا باعث موفقیت شما نمی شود، اما قطعا بسیار موثر است. علاوه بر این، تولید محتوای همیشه سبز و مفید یکی دیگر از شرایط مهم جذب کاربران به وب سایت است.

با تکنیک های مدرنی که از طراحی وب سایت خلاقانه آمده است (برنده شوید، کسب کنید) آشنا شوید.

ایده های خلاقانه برای سایت غذا

سایتی با ایده های خلاقانه برای کیک

طراحی سایت تجاری

ایده طراحی سایت کسب و کار اینترنتی

برای داشتن یک سایت خلاقانه چه کاری باید انجام دهیم؟

در زیر مواردی وجود دارد که می توانید برای داشتن یک سایت کاربرپسند انجام دهید.

تعامل با کاربر سایت

یکی از مهم ترین ایده های خلاقانه برای طراحی سایت که سطح تجربه کاربری ربات های گوگل را مشخص می کند، میزان تعامل کاربر با سایت است. سعی کنید عناصر وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که کاربر جذب کلیک روی آن شود. سعی کنید انیمیشن ها را به گونه ای در سایت خود قرار دهید که کاربر روی آن کلیک کند تا کاربر جذب سایت شما شود.

ایده های طراحی سایت

ایده طراحی سایت

از انیمیشن های جذاب استفاده کنید

ساخت انیمیشن می تواند سخت، سخت و زمان بر باشد، اما با کمک تیم گرافیک سئو ایران می توانید انیمیشن های خلاقانه ای را با کمترین هزینه بسازید و در سایت خود قرار دهید. زیرا کاربر در هنگام ورود به وب سایت با یک انیمیشن جذاب مواجه می شود و می توان پس از مشاهده سایت شما را به خرید خدمات شما ترغیب کرد.

  Google Data Highlighter چیست؟ 2 مزیت استفاده از تگ داده

اجرای یک ابتکار جدید در عکاسی محصول

یکی از بهترین راه ها برای جذب خریداران به وب سایت خود استفاده از ایده های خلاقانه در هنگام عکسبرداری از یک محصول یا خدمات است. به عنوان مثال، اگر قصد فروش کفش های کتانی را دارید، می توانید یک توپ ورزشی در کنار کفش های خود قرار دهید یا حتی کفش های خود را روی زمین قرار دهید تا از محصولات خود عکس بگیرید. حسی خاص و اسپرت به مصرف کننده بدهید تا مصرف کننده متقاعد شود محصولات شما را بخرد و از حرفه ای بودن شما مطمئن شود.

از فونت های جذاب و خاص استفاده کنید

شما می توانید با استفاده از یک فونت جذاب و خاص به سایت خود هویت بیافزایید. زیرا داشتن فونت خاص و زیبا می تواند کاربران را به میزان قابل توجهی جذب سایت شما کند. امروزه بسیاری از افراد به این موضوع توجهی ندارند و زمان زیادی را صرف انتخاب یک فونت جذاب و خاص برای سایت خود نمی کنند. امروزه فونت های رایگان و پولی زیادی در اینترنت وجود دارد که می توانید از آنها برای استفاده از ایده های خلاقانه طراحی وب سایت استفاده کنید. همچنین می توانید از قابلیت Caava Design برای ترکیب فونت های مختلف و استفاده از آنها در سایت خود استفاده کنید.

از ویدیوی بی صدا استفاده کنید

استفاده از فیلم های صوتی که در هنگام ورود کاربر پخش می شود، نه تنها تاثیر مثبتی بر سئوی شما ندارد، بلکه کاربران به سرعت سایت را ترک می کنند. اما لذت بردن از یک ویدیو بدون صدا در زمان کاربر می تواند باعث شود کاربر در سایت شما بماند و ویدیو را در سایت شما تماشا کند. قرار دادن ویدیو بدون صدا در سایت یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای طراحی سایت است.

نمونه طراحی سایت

نمونه ای از طراحی وب سایت مدرن

ایده های خلاقانه برای سایت ها بارگذاری شده است

ایده های خلاقانه برای بارگذاری سایت ها

از امتیاز CTA استفاده کنید

تاکنون با برخی از مهم ترین ایده های خلاقانه برای طراحی وب سایت آشنا شده اید. اما نکته دیگری که باید به آن توجه زیادی داشته باشید این است که موفقیت و ویژگی های برند خود را به مصرف کنندگان نشان دهید. تا بتوانید اعتماد کاربران را به سایت خود جلب کنید. در نتیجه، اگر می خواهید کاربران سایت خود را متقاعد کنید که از سایت خود خرید کنند، باید یک CTA قدرتمند داشته باشید.

  برای موفقیت در سئو ، چند مقاله باید در هفته بنویسیم؟

یک ماجراجویی برای کاربران سایت ایجاد کنید

ایجاد یک ماجراجویی برای کاربران در حین گشت و گذار در سایت یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای طراحی سایت است. شما باید چیدمان محتوا، عکس ها، فیلم ها و اخبار سایت خود را تنظیم کنید تا کاربر را متقاعد کنید تا سایت شما را تا انتها بررسی کند. این ترفند یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای طراحی سایت است.

محتوای سایت را با نگه داشتن نشانگر ماوس روی آن نمایش دهید

همچنین می توانید از ایده های خلاقانه طراحی سایت برای جلوگیری از شلوغی و به هم ریختگی سایت به یک صورت بهره ببرید. شما می توانید محتوای سایت خود را شخصی سازی کنید تا زمانی که ماوس روی محتوا کلیک می کند، محتوا به طور کامل برای کاربر نمایش داده شود.

خلاصه ای از ایده های خلاقانه طراحی سایت

همانطور که می دانید گسترش کسب و کار شما در فضای مجازی می تواند به رشد چشمگیری در حوزه کاری شما منجر شود. نتیجه برای وب سایت کسب و کار شما بهره مندی از ایده های خلاقانه است طراحی وب سایت می تواند شما را بسیار به هدفتان نزدیک کند. در این مقاله برخی از این ایده ها را بررسی کرده ایم و می توانید از آنها برای بهبود تجربه کاربری سایت خود استفاده کنید. اما قابل درک است که در دسترس بودن محتوای با کیفیت و مفید در کنار این ایده ها شرط اصلی بهبود سئو است.

سوالات متداول

2استفاده از ویدئو با صدا و پخش خودکار چه پیامدهایی برای سایت دارد؟

عموم مردم با برخورد با چنین سایت هایی به سرعت سایت را ترک می کنند و در نتیجه سئوی سایت شما کاهش می یابد.

3چگونه می توانیم از ایده های خلاقانه برای سفارش طراحی وب سایت برای کسب و کار خود استفاده کنیم؟

برای بهره مندی از خدمات طراحی سایت، سئو و … می توانید به راحتی در سایت سئو در ایران اقدام نمایید.