6 نکته کلیدی برای یافتن عنوان مقاله

فهرست موضوعات این درس

تاثیر عنوان مقاله بر سئو

مهمترین عامل در تولید محتوا، یافتن عنوان مناسب است. عنوان مقاله عنصر اصلی در تولید محتوا است. چرا عنوان مناسب را پیدا کنید برای مقاله این یک شاخص بسیار مهم برای به دست آوردن رتبه و به ترتیب سئو است.

شاید تا به حال از عناوین جالب زیادی استفاده کرده باشید اما به نتیجه دلخواه نرسیده باشید. زیرا علاوه بر انتخاب یک عنوان جذاب، باید موارد دیگری را نیز در نظر داشته باشید. مانند بررسی سرعت جستجوی کاربر و همچنین توجه به اینکه سایت شما چقدر توانایی رتبه بندی برای تعطیلات جذاب را دارد. زیرا یافتن عنوان جذاب با تقاضای بالا کار آسانی نیست.

تاثیر عناوین محتوا بر سئو

تاثیر عنوان مقاله بر سئو

عوامل موثر بر تولید محتوا

همانطور که گفته شد، یافتن یک عنوان جذاب و محبوب بسیار مهم است. اما نباید از محتوای مقاله خود غافل شوید. زیرا علاوه بر عنوان مقاله، عناوین هر پاراگراف در مقاله بسیار مهم است. زیرا باید عنوان مقاله را به گونه ای انتخاب کنید که توجه کاربر را به خود جلب کند.

در نظر داشته باشید که هر چه کاربران بیشتر از محتوای سایت شما استفاده کنند، گوگل بیشتر به سایت شما توجه می کند و در نهایت سئو سایت خود را بهبود می بخشد.

مهمترین نکات برای یافتن عنوان مقاله

امروزه بسیاری از افراد برای یافتن پاسخ خود به موتور جستجوی گوگل مراجعه می کنند. اگر می خواهید این کاربران را به مشتریان محصولات یا خدمات سایت خود تبدیل کنید، باید از محتوای بسیار مفید و مناسب استفاده کنید. برای این کار ابتدا باید نیازهای کاربر را بررسی کنید.

سپس باید عنوان مقاله را در سایت به گونه ای انتخاب کنید که کاربر احساس کند با خواندن مطالب شما نیازهای او را برآورده می کند. امروزه بسیاری از افراد مطالبی را می خوانند که عنوان بسیار جالب و کاربردی دارند. هرگز نباید از عناوین سرد و خسته کننده ای استفاده کنید که کاربر نمی تواند از آن عبور کند. در اینجا مهمترین نکات برای یافتن عنوان مقاله آمده است:

نکات مهم برای یافتن عنوان

مهمترین نکات برای یافتن عنوان مقاله

نحوه انتخاب عنوانی با نرخ جستجوی بالا

یکی از مهمترین معیارهایی که هنگام یافتن یک مقاله باید به دنبال آن باشید، تعداد جستجوی کاربر آن است. از آنجایی که هر چه عنوان مقاله شما بالاتر باشد درصد جستجوی کاربر نیز بیشتر می شود، در صورتی که بتوانید رتبه قابل قبولی کسب کنید، قطعا با کسب ترافیک زیاد به سئو سایت کمک می کند.

اما باید مراقب باشید که سختی کلمات در سایت شما قدرت زیادی نداشته باشد. اگر عبارتی دارید که از سختی آن آگاه هستید و می دانید که سایت شما قادر به رقابت با رقبا نیست، می توانید از کلمات LTK استفاده کنید. می‌توانید از سایت‌های معروفی مانند kwfinder، moz، Ahrefs کمک بگیرید و سرعت جستجو، سختی کلمات و اطلاعات بیشتر در مورد عنوان را بررسی کنید.

عنوان مقاله مربوط به خدمات و محصولات سایت می باشد

نکته مهم دیگری که باید در عنوان مقاله پیدا کنید، انتخاب موضوعات مرتبط با سایتتان است. این به این دلیل است که کاربران گاهی اوقات به سایت هایی که از مقالات غیر مرتبط با خدمات آنها استفاده می کنند اعتماد نمی کنند. این نوع سایت ها می توانند توسط گوگل جریمه یا جریمه شوند.

از کلمات کلیدی برای سایت در عنوان استفاده کنید

یکی از بهترین راه ها برای ایجاد عنوان با کیفیت استفاده از کلمات کلیدی سایت است. زیرا به این ترتیب به ربات های گوگل اطلاع می دهید که مقالات نوشته شده مربوط به سایت شما هستند. همچنین به بهبود سئوی کلی سایت کمک زیادی می کند که شانس رتبه سایت در بالای صفحه موتور جستجوی گوگل را افزایش می دهد. البته به خاطر داشته باشید که فقط از کلمات کلیدی در سرفصل ها و سرفصل ها استفاده نکنید، زیرا بیش از حد بهینه سازی خواهید کرد.

از اعداد در عنوان مقاله استفاده کنید

دبرا جیسون می گوید ذهن انسان به اعداد بسیار علاقه دارد! به این معنی که می توانید با انتخاب اعداد مناسب مرتبط با محتوای خود در عنوان مقاله، توجه کاربران را به مقاله خود جلب کنید. ناگفته نماند که طبق تحقیقات سازمان بازاریابی محتوا، اعداد فرد در مغز انسان بهتر از اعداد زوج پاسخ می دهند. در نتیجه سعی کنید در عنوان مقاله خود از اعداد فرد استفاده کنید.

هر چه منفی تر، بهتر!

هر چه منفی تر باشد بهتر به این معنی است که استفاده از جملات منفی در عنوان مقاله توجه کاربران را به خود جلب می کند. هر چه تفاوت شما با سایر رقبا بیشتر باشد، نتایج بهتری خواهید داشت. به عنوان مثال، می توانید در مورد موضوعی نظر منفی بدهید. به این ترتیب می توانید به نحوی ویژگی های منفی یک موضوع را بیان کنید تا کاربر بتواند برای دریافت پاسخ، کل مقاله شما را مطالعه کند.

از عنوان برای حل مشکلات استفاده کنید!

استفاده از عنوان حل مسئله به این معنی است که عنوان مقاله خود را طوری انتخاب می کنید که کاربر با آن مواجه شود و مطمئن باشد که نیازهایش با استفاده از مقاله شما برآورده می شود.

از عناوین جذاب استفاده کنید

عنوان جذاب برای مصرف کنندگان

برای استفاده از عنوان آموزشی

می توانید از قالب آموزشی استفاده کنید تا به کاربران خود این احساس را بدهید که به طور کامل با راه حل مشکل خود مواجه شده و آموزش خواهند دید. کاربران معمولاً به دنبال مقالاتی هستند که بتواند آنها را در مورد تمام تصمیمات، نکات، درس ها و موارد دیگر آگاه کند.

نتیجه

پس از خواندن مطالب بالا، عنوانی با کیفیت برای آن انتخاب کنید سئو خیلی مهمه زیرا هر چه عنوان جذاب و کاربردی تر باشد، توجه کاربران بیشتر به آن جلب می شود. در نتیجه با افزایش فروش خدمات و محصولات در سایت مواجه خواهید شد. قطعا بهتر است از کلمات کلیدی ذکر شده برای یافتن عنوان مقاله استفاده کنید تا پس از مدتی بتوانید از بهبود جایگاه مقالات و کلمات کلیدی در صفحه جستجوی گوگل لذت ببرید.

سوالات متداول

1آیا می توانم از عناوین غیر مرتبط با خدمات سایت شما برای مقالات استفاده کنم؟

این به هیچ وجه توصیه نمی شود، زیرا ممکن است با جریمه های گوگل و همچنین بی اعتمادی کاربران به سایت خود مواجه شوید.

2چگونه می توانیم سرعت جستجو، سختی کلمات و … را برای انتخاب عنوان مقاله بررسی کنیم؟

برای بررسی آن ها می توانید از ابزارهای پولی و غیر پولی زیادی استفاده کنید که از معروف ترین آنها می توان به kwfinder، Ahrefs و … اشاره کرد.

3طول عنوان چقدر باید باشد؟

طول عنوان نباید خیلی طولانی یا خیلی کوتاه باشد، بلکه به عوامل دیگری مانند قدرت دامنه، قدرت صفحه و … بستگی دارد.

  ساختار آدرس سایت - آکادمی وبسیما را حدس بزنید