یوتیوبر کیست؟ – صبح بخیر

یوتیوب؛ این واژه ای است که در سال های اخیر در ایران بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. به دلیل درآمد بالای شغل های دلاری و افراد با نفوذ، افراد زیادی به پلتفرم یوتیوب روی آوردند. یوتیوب یک کلمه فعال است و به شخصی اطلاق می شود که در یوتیوب کار می کند. بسیاری از مردم در اوقات فراغت خود یوتیوب را باز می کنند و چند ویدیوی ایرانی یا خارجی را در یوتیوب تماشا می کنند. اگرچه یوتیوبرهای ایرانی نمی توانند با همتایان خارجی خود رقابت کنند، اما همچنان ویدیوهای سرگرم کننده و مفیدی ایجاد می کنند. کار در یوتیوب را می توان یک شغل آزاد نیز در نظر گرفت. برای آشنایی با یوتیوب و کسب درآمد از یوتیوب با این مقاله از مجله جواد یاسمی همراه باشید.

یوتیوب کیست و چه کاری انجام می دهد؟

افرادی که در یوتیوب کار می کنند، کاربران یوتیوب نامیده می شوند. کار اصلی آنها تولید محتوا برای کاربران یوتیوب است. این افراد با تولید محتوا و جذب کاربران به ویدیوهای خود کسب درآمد می کنند. اگر به یوتیوبرهای معروف خارجی نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که این افراد برای جذب مخاطب دست به هر کاری می زنند. در دنیای یوتیوب، هر چه بیشتر ویدیوهای خود را تماشا کنید، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

YouTube سئو صورتی

YouTube به تجهیزات یا دانش خاصی نیاز ندارد. هر کسی در هر زمینه کاری و تخصصی می تواند یوتیوبر شود. اکثر ایرانی ها برای سرگرمی ایرانیان محتوا تولید می کنند. به همین دلیل است که اکثر ویدیوهایی که این افراد پخش می کنند دارای ژانر سرگرم کننده یا سرگرم کننده هستند. البته تعدادی یوتیوبر ایرانی هم هستند که در ساخت و تولید ویدیوهای آموزشی فعالیت دارند.

  بازاریابی برای نظرات فراتر از انتظارات کاربر و گوگل است

همانطور که گفتیم هدف اصلی کاربران ایرانی یا خارجی یوتیوب سرگرمی بینندگان و کاربران یوتیوب است. به همین دلیل است که یوتیوب اغلب محتوای مورد نظر کاربران هدف را تولید می کند. YouTube Live بخشی از دنیای YouTube است. بسیاری از سازندگان ایرانی و خارجی با ساختن ویدئوهایی از بخش‌های مختلف زندگی خود، سعی دارند بینندگان یوتیوب خود را عمومی کنند.

چگونه یک یوتیوبر شویم

اگر به دنیای سرگرمی و اینترنت سفر کرده باشید، شنیده اید که افراد زیادی به شما می گویند برای کسب درآمد زیاد به YouTube بپیوندید! در واقع شما می توانید با تبدیل شدن به یک کاربر یوتیوب درآمد زیادی کسب کنید. تنها چیزی که برای تبدیل شدن به یک کاربر YouTube نیاز دارید دستگاهی مانند تلفن همراه یا رایانه است. مهم نیست در چه زمینه ای کار می کنید، به راحتی می توانید در چند مرحله یوتیوبر شوید.

تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید نیازهای مخاطب است. اگر به دنیای بازی های ویدیویی علاقه مند هستید، می توانید با ساخت ویدیوهای مختلف برای بازی های جدید، یک کانال موفق در یوتیوب بسازید. اگر کسب و کار شما واقعی است و مثلاً به عنوان یک هنرمند یا مهندس کار می کنید، همچنان می توانید یوتیوبر شوید و درآمد بیشتری کسب کنید. یوتیوب دنیای بزرگی از ویدیوهای مختلف است و اکثر افرادی که به اینترنت دسترسی دارند از این پلتفرم استفاده می کنند. بنابراین قطعاً افرادی هستند که به حرفه شما علاقه مند هستند و ویدیوهای شما را تماشا می کنند.

اگر می‌خواهید با چالش‌های زندگی یوتیوب‌برهای معروف آشنا شوید، می‌توانید از YouTubeTime Life استفاده کنید. YouTuber Life یک بازی از سیستم های شخصی و موبایلی است که داستان یوتیوبر و چالش های زندگی اجتماعی آن را به گیمرها بازگو می کند. با انجام این بازی درد کاربر یوتیوب شدن را درک خواهید کرد و برای کسب درآمد بیشتر چه کارهایی باید انجام دهید.

  تقویت کننده چیست؟ - SEO هوشمند

کسب درآمد از یوتیوب

Make Money From Youtube سئو صورتی

اگرچه یوتیوب در ابتدا فقط یک پلتفرم انتشار ویدئو بود، اما امروزه بازار درآمدی برای کاربران ایرانی و خارجی یوتیوب است. تنها چیزی که برای کسب درآمد در یوتیوب نیاز دارید بازدیدکنندگان و بینندگان هستند. هرچه افراد بیشتری ویدیوهای شما را تماشا کنند، درآمد بیشتری کسب می کنید. اولین و ساده ترین راه برای کسب درآمد در یوتیوب استفاده از سیستم Google Adsense است. این سرویس برای تولیدکنندگان محتوا طراحی شده است و با ثبت کانال خود در این پلتفرم می توانید با اجرای تبلیغات درآمد کسب کنید. راه اصلی برای کسب درآمد از یوتیوبرهای ترسناک، نمایش تبلیغات است.

یوتیوب برای پرداخت به کاربران عوامل مختلفی را در نظر می گیرد. یکی از عوامل اصلی کسب درآمد، تعداد بازدید و یا بینندگان ویدیو است. البته برای اینکه کانال یوتیوب خود را به سیستم Adsense پیوند دهید، باید قوانینی را رعایت کنید و به تعداد معینی از اعضا برسید.

راه دیگر برای کسب درآمد از یوتیوب، تبلیغ محصولات خود یا دیگران است. با استفاده از سیستم های بازاریابی وابسته می توانید درآمد زیادی کسب کنید. بسیاری از یوتیوبرهای معروف با ساخت ویدیوهایی در زمینه مد سعی در جلب توجه علاقه مندان به این حوزه دارند. این افراد در مرحله بعدی محصولات مرتبط با کانال خود را تبلیغ می کنند و از فروش یا همکاری در فروش آنها کسب درآمد می کنند. شاید با تعدادی از یوتیوبرهای ایرانی که در این زمینه فعالیت می کنند برخورد کرده باشید.

افزایش درآمد یوتیوب

همانطور که گفتیم، اولین قدم این است که نیازها و علایق کاربران خود را بررسی کنید. شما باید بدانید که کاربران شما به چه چیزی اهمیت می دهند و چه ویدیوهایی را بیشتر تماشا می کنند. اگر به فعالیت های یوتیوبرهای معروف توجه کنید، متوجه می شوید که این افراد از ایده های جدید برای کسب درآمد و بازدید استفاده می کنند. یوتیوبرهای ترسناک تمام تلاش خود را برای سرگرم کردن و سرگرم کردن مخاطبان خود انجام می دهند.

  مزیت پیدا شدن در گوگل چیست؟ سئو، سئو سایت

یوتیوبرهای ترسناک نمونه خوبی از افرادی هستند که تمام تلاش خود را برای سرگرم کردن مخاطبان خود انجام می دهند. برای تبدیل شدن به یک کاربر یوتیوب لازم نیست ترسناک، خنده دار یا ثروتمند باشید. با آموزش های خوب و کاربردی هم می توانید درآمد کسب کنید. سعی کنید با الگوریتم های پلتفرم یوتیوب آشنا شوید و بسته به آنها ویدیوهای خود را بسازید. کاربران اغلب روی ویدیوهایی که دارای متن و تصاویر جذاب هستند کلیک می کنند. بنابراین سعی کنید یک عنوان و عکس شاخص جذاب و مرتبط برای ویدیوی خود ارائه دهید.

قدم بعدی این است که کیفیت صوتی و تصویری ویدیوهای خود را در سطح خوبی نگه دارید. البته امروزه حتی گوشی های هوشمند میان رده نیز توانایی ضبط ویدیویی با کیفیت بالا را دارند. اما هرچه کیفیت تصویر و صدای ویدیوی شما بهتر باشد، کاربران بیشتری به محتوای شما مراجعه خواهند کرد.