چه کسی ویکی پدیا را اجرا می کند؟

با گسترش اینترنت بستر مناسبی برای مردم فراهم شده است و مردم می توانند به صورت کامل و رایگان ویکی پدیا را مرور کنند. این سایت یک دانشنامه رایگان و عمومی است. بنابراین هر کسی می تواند آن را بنویسد یا ویرایش کند، اما چه کسی ویکی پدیا را اجرا می کند؟

ویکی پدیا بر اساس قوانین است. اگر شخصی قصد انتشار مطالبی را برای تضییع حقوق دیگران داشته باشد، کاملاً برخلاف قانون عمل کرده است. هر کسی با هر دین یا عقیده ای می تواند به ویکی پدیا مراجعه کند.

اما چه کسانی یا چه کسانی برای ایجاد چنین فضایی فکر کردند؟ ویکی پدیا برای کدام کشور است؟ خالق ویکی پدیا کیست؟ برای پاسخ به تمامی این سوالات بهتر است با ما همراه باشید.

ویکی پدیا برای کدام کشور است؟

چه کسی ویکی پدیا را اجرا می کند؟ مردم در نیمکره جنوبی در مکانی به نام ویکی.

ویکی‌پدیا فقط سعی می‌کند محتوای واقعی و قابل تأیید را اضافه کند. سیاست و رویه این دایره المعارف تشویق سردبیران به ذکر منابع است.

اما گاهی ممکن است سیاست ها را رعایت نکند و دلیل اصلی آن ندانستن منابع یا فراموشی آنها باشد. در این موارد، خوانندگان ممکن است سردرگم شوند و نتوانند اطلاعات را به درستی مدیریت کنند.

وقتی چند نفر مطالب را جمع آوری می کنند، تضادها و اختلاف نظرها در مورد موضوع به وجود می آید. ویژگی متمایز ویکی‌پدیا این است که به گونه‌ای علامت‌گذاری شده است که یک موضوع را برای یک دیدگاه خنثی در مورد موضوع مشخص کند.

  تاثیر SSL بر سئو چرا باید از Https استفاده کنیم؟

این ویژگی بیشتر در موضوعات بحث برانگیز رایج است. به عنوان مثال، بیشتر در محتوایی دیده می شود که رویدادها و رویدادها تغییر می کنند یا نظرات منفی در مورد آنها وجود دارد.

برای حل این مشکل، ویراستاران در این زمینه نظرات خود را با افراد دیگر به اشتراک می گذارند. آنها هم تلاش می کنند به توافق برسند و همه این دیدگاه ها به درستی ذکر شده است. این به ویکی‌پدیا کمک می‌کند نه تنها اطلاعات را به اشتراک بگذارد، بلکه به همکاری و نوشتن نظرات نیز کمک کند.

برخی از کاربران این دانشنامه آزاد آنها سعی می کنند با تحقیق در مورد تاریخچه یک مقاله میزان مشارکت مردم را ارزیابی کنند. یک مقاله می تواند درست باشد اگر افراد زیادی آن را ویرایش کرده باشند.

خالق ویکی پدیا

اکنون می دانید چه کسی ویکی پدیا را اجرا می کند، اما آنها از کجا شروع کردند؟ در ابتدا، نوپدیا محتوا تولید می کرد، اما پیشرفت خوبی نداشت، عمدتاً به دلیل کندی روند تولید محتوا. به همین دلیل سازندگان ویکی پدیا سعی کردند مدلی شبیه به نوپدیا بسازند و سپس سایت ویکی پدیا با امکانات جدیدتر و با کمک Bomis ساخته شد.

سازنده ویکی پدیا در ابتدا سعی کرد پهنای باند و سرورهای این دایره المعارف را فراهم کند. بنابراین اولین ویکی پدیا در ۱۵ ژانویه ۲۰۰۱ برای دایره المعارفی تخصصی به نام نوپدیا به زبان انگلیسی نوشته شد. افرادی به نام های جیمی ولز و لری سنگر خالقان ویکی پدیای اصلی هستند.

جیمی دونال ولز با نام مستعار جیمبو در آگوست 1966 در آلاباما به دنیا آمد. جیمی از سال 2003 ریاست بنیاد ویکی پدیا را بر عهده داشت که تا سال 2006 ادامه داشت. شهر تامپا فلوریدا و همچنین شهرهای آمستردام و سئول میزبان اصلی این دایره المعارف هستند که به صورت آنلاین مشاهده می شود.

  چرا صفحات آرشیو نویسنده ایندکس شده است؟ سئوی ایران

علاوه بر این، ویکی‌پدیای انگلیسی بازدیدکنندگان بیشتری داشت که از اواخر آوریل 2007 تا اکتبر 2019 در بین 10 مورد برتر جهان قرار داشت. داوطلبانی که مقاله را در این سایت می‌نویسند و مدیریت می‌کنند در همه کشورها زندگی می‌کنند و دارای فضاهای باز از همه نوع هستند. سن و منشاء

یک صفحه ویکی پدیا ایجاد کنید

برای ایجاد مقاله نیازی به آموزش خاصی نیست و هرکس به این دایره المعارف بپیوندد یکی از مطالب ویکی پدیا را مطالعه می کند. افراد باتجربه قبلاً با رأی گیری انتخاب شده اند ویکی پدیای فارسی مدیریت کنید.

اما مدیران هیچ نقشی در این امر ندارند. آنها ممکن است فقط اشتباهات ویراستاران را متوجه شوند یا یک نظرسنجی کلی داشته باشند. بنابراین ویرایش و افزودن محتوا توسط هر فردی قابل انجام است و از طریق کار گروهی، همکاری و گفتگو قابل مدیریت است.

محتوای وب سایت تابع و منتشر شده توسط اسناد آزاد گنو است. بنابراین، محتوا را می توان آزادانه تکثیر و ویرایش کرد.

نتیجه

هر کسی در هر کجای دنیا می تواند به راحتی ویکی پدیا را ویرایش کند. اما همانطور که قبلا گفتیم این تغییرات در صورتی قابل انجام است که با اصول و قوانین ذکر شده در این سایت مطابقت داشته باشد. در پاسخ به این سوال که ویکی‌پدیا را چه کسی اداره می‌کند، باید گفت که شرکتی در زمینه ویکی است که به خوبی می‌داند چگونه با ارائه آزادی عمل از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کند.

در ویکی‌پدیا، هر کسی که در اینترنت کار می‌کند می‌تواند به راحتی محتوا را ویرایش کند یا همه صفحات را بخواند. همچنین می‌توانید ویکی‌پدیای فارسی یا انگلیسی را روی هر محتوایی در این دانشنامه آزاد بارگذاری کنید. به یاد داشته باشید که عموم می توانند از مقاله ای که نوشته اند طبق اصول در جای دیگری استفاده کنند.

  آموزش محصولات سئو در وردپرس - محصولات سئو وردپرس - SEO ایران