چرا صفحات آرشیو نویسنده ایندکس شده است؟ سئوی ایران

نمایه سازی صفحات آرشیو نویسنده

صفحات دسته بندی یا آرشیو می توانند یک عامل مخرب برای یک سایت باشند یا باعث ایجاد مشکلات سئو شوند. صفحات آرشیو صفحاتی هستند که مقالات منتشر شده توسط نویسنده برای سایت را فهرست می کنند. صفحات نویسنده تاثیر کمی در رتبه بندی گوگل دارند چرا صفحات آرشیو نویسنده ایندکس شده است؟ آیا می توان صفحات آرشیو نویسنده را غیر نمایه کرد؟ این صفحات می توانند برای افزایش اعتماد به نویسندگان مفید باشند. همچنین یافتن مقالات بیشتر توسط نویسنده در سایت می تواند برای خوانندگان جالب و مفید باشد.

آیا صفحات آرشیو نویسنده مورد نیاز است؟

صفحات آرشیو نویسندگان ضروری نیستند، اما اعتماد کاربران را به نویسندگان سایت شما افزایش می دهند. این صفحات فاکتور مهمی در رتبه بندی نیستند، اما اگر سایت شما خبری باشد، می تواند بسیار مفید باشد. چرا صفحات آرشیو نویسنده ایندکس شده است؟ باید گفت که می توانید از ایندکس شدن این صفحات جلوگیری کنید و مشکلی در رتبه بندی نخواهید داشت. در سایت های خبری، این صفحات می توانند به کاربران کمک کنند تا پست وبلاگ شما را بر اساس تاریخ انتشار پیدا کنند. این صفحات نوشته های یک نویسنده خاص را دسته بندی می کند.

علاوه بر سایت‌های خبری، سایت‌هایی که بر آموزش تمرکز دارند نیز باید امکان نمایه‌سازی صفحات آرشیو نویسنده را فراهم کنند. زیرا اگر افراد به دنبال نام نویسنده هستند، می تواند برای این سایت در صفحات جستجو مفید باشد. اگر نویسندگان شما دائما در حال تغییر هستند از فهرست کردن صفحات نویسنده خودداری کنید. این صفحات می توانند به نویسنده کمک کنند تا الگوریتم Google EAT را درک کند.

صفحات آرشیو نویسنده

صفحات آرشیو گوگل

لحظات مهم در نوشتن بیوگرافی نویسندگان

چرا صفحات آرشیو نویسنده ایندکس شده است؟ ایندکس کردن این صفحات باعث افزایش اعتبار سایت شما می شود. اگر قصد دارید برای نویسندگان خود بیوگرافی بنویسید، نکاتی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. نکات مهم هنگام نوشتن بیوگرافی نویسنده برای سئو عبارتند از:

  1. بهتر است بیوگرافی را به صورت سوم شخص بنویسید. نوشتن محتوای شخص ثالث درک خوانندگان را افزایش می دهد و اعتماد نویسنده را در بین خوانندگان افزایش می دهد.
  2. از نوشتن بیوگرافی طولانی نویسندگان خودداری کنید. بیوگرافی نویسنده باید بین 50 تا 100 کلمه باشد. البته، CMS شما ممکن است یک مکان پیش فرض برای نویسنده زیستی داشته باشد.
  3. بیوگرافی نویسنده را حتما شرح دهید. این باعث افزایش اعتماد خواننده به دانش نویسندگان سایت شما می شود.
بیوگرافی نویسنده

صفحه بیوگرافی نویسنده

تاثیر ایندکس نشدن صفحات نویسنده بر رتبه سایت

گوگل بارها اعلام کرده است که نمایه سازی یا عدم نمایه سازی صفحات نویسنده تاثیری بر رتبه سایت در نتایج جستجو ندارد. بنابراین در پاسخ به این سوال که چرا صفحات آرشیو نویسنده ایندکس شده است؟ لازم به ذکر است که ایندکس کردن آنها تنها در صورتی که سایت شما خبری یا آموزشی باشد و نویسندگان شما مرتبط باشند می تواند برای شما در نتایج جستجو مفید نباشد. بسیاری از مردم بر این باورند که ایندکس نکردن صفحات آرشیو نویسنده می تواند بر نتیجه EAT سایت آنها تأثیر بگذارد، اما گوگل گفته است که چیزی به نام نتیجه EAT وجود ندارد، بنابراین می توانید با خیال راحت از فهرست کردن صفحات آرشیو خودداری کنید.

  مشاوره سئو چیست؟

آیا ایندکس کردن صفحات آرشیو به سئو آسیب می رساند؟

شاید با توجه به همه چیزهایی که گفتیم پاسخ این سوال منفی باشد. اما نکته مهم این است؛ اگر صفحه نویسنده قوی تر از صفحه وبلاگ سایت شود چه اتفاقی می افتد؟ یا اگر باعث شود صفحه نویسنده به جای نمایش محتوا در SERP گوگل ظاهر شود، قطعا به سئو آسیب می رساند. پس بهتر است این صفحات ایندکس شده باشند اما در سایت مپ نباشند. تصویر زیر به طور کامل این رویداد را نشان می دهد.

پوشش> نمایه شده، به نقشه سایت ارسال نشده است

ایندکس شده باشید، اما نه در نقشه سایت

ایندکس شود، اما نه در نقشه سایت

چگونه صفحه نویسنده را از نقشه سایت حذف کنیم؟

در سایت های وردپرسی اگر از افزونه Just استفاده می کنید به قسمت configuration بروید، در قسمتی که از شما پرسیده می شود که سایت دارای نویسندگان مختلفی است یا خیر پاسخ دهید. در این صورت صفحات آرشیو نویسنده در سایت نقشه نمایش داده نمی شود.

صفحه نویسنده را از سایت نقشه بردارید

صفحه نویسنده را از سایت نقشه در یوست حذف کنید

نتایجی که اظهار شده

به طور کلی در پاسخ به این سوال که چرا صفحات آرشیو نویسنده ایندکس شده است؟ باید گفت زمانی که نقشه سایت خود را ایجاد می کنید از شما سوال می شود که آیا صفحات آرشیو باید ایندکس شوند یا خیر، اگر سایت خبری یا آموزشی دارید که چندین نویسنده دارد می توانید این صفحات را ایندکس کنید تا اعتماد کاربران افزایش یابد. در غیر این صورت بهتر است از ایندکس شدن این صفحه در سایت خود جلوگیری کنید. می توانید این کار را با استفاده از تگ no index یا مسدود کردن با فایل robots.txt انجام دهید.

  پیوندهای خارجی برای ردیابی مقاله یا گنج جدید؟

سوالات متداول

1آیا می توان صفحات دسته بندی را ایندکس کرد؟

بله، اگر این صفحات اطلاعات مفیدی برای کاربران و موتورهای جستجو ندارند، می توانید از ایندکس شدن آنها جلوگیری کنید.

2آیا باید از نمایه سازی برچسب جلوگیری کرد؟

بله، بهتر است از ایندکس کردن سایت خود اجتناب کنید، زیرا ممکن است پست دارای چندین برچسب باشد و گوگل آنها را به عنوان محتوای تکراری تشخیص دهد.

3آیا صفحات آرشیو نویسنده باید نمایه شود؟

فقط در صورتی که سایت شما خبری یا آموزشی باشد و چندین نویسنده داشته باشید می توانید اجازه نمایه سازی صفحات آرشیو را بدهید، زیرا اعتبار نویسندگان شما را افزایش می دهند و همچنین می توانند به رتبه سایت شما کمک کنند. اما در غیر این صورت بهتر است از ایندکس شدن این صفحات جلوگیری شود.

مقالات مرتبط