چرا سایت فیلتر شده؟ تفاوت اصلی بین فیلتر DNS و فیلتر URL

فهرست موضوعات این درس

دلیل فیلتر شدن سایت ها چیست؟

گاهی اوقات این فیلترها بر روی سایت های بی ضرر اعمال می شود و مدیران سایت نمی دانند چرا این فیلتر بر روی سایت آنها اعمال می شود و این سوال پیش می آید که چرا سایت فیلتر شده؟ اگر گمان کند که سایت شما محتوای نامناسبی را میزبانی می کند یا اقداماتی را انجام می دهد که برای کاربران نامناسب است، در مرورگر به شما هشدار می دهد. ISP ها و ارائه دهندگان پهنای باند در حال نصب فیلترهایی برای جلوگیری از دسترسی افراد زیر 18 سال به محتوای آنلاینی هستند که برای آنها مضر است.

سایت مسدود شده

فیلتر کردن سایت

فیلتر کردن سایت گوگل

الگوریتم های گوگل برای بهبود عملکرد جستجو و فیلتر کردن سایت های نامربوط به طور مداوم به روز می شوند. چرا سایت فیلتر شده؟ گوگل این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که به صورت دستی سایت هایی را که از دید موتورهای جستجو در امان هستند، اما کاربران را آزار می دهند و از نتایج جستجو حذف می کنند، مسدود کنند.

اگر سایتی توسط تعداد زیادی کاربر مزاحم بیان شود، آن سایت توسط گوگل فیلتر می شود. چرا سایت فیلتر شده؟ فیلتر شدن سایت امنیت کاربران را افزایش می دهد و از لو رفتن اطلاعات جلوگیری می کند. فیلترها مانع از دسترسی کاربران به سایت هایی می شوند که حاوی کدهای مخرب هستند.

فیلتر کردن سایت

فیلتر کردن سایت

تفاوت بین فیلتر URL و فیلتر DNS

این دو فیلتر عملکرد یکسانی دارند اما یک تفاوت بسیار مهم دارند. برای اینکه بفهمیم چرا سایت فیلتر شده است؟ شما باید با این دو فیلتر آشنا باشید. به عبارت ساده، فیلتر URL همانطور که از نامش پیداست، آدرس های سایت را مسدود می کند، اما فیلتر DNS دامنه سایت ها را مسدود می کند. این فیلتر به شما امکان می دهد با مسدود کردن دامنه سایت، دسترسی به کل صفحه وب را مسدود کنید.

اگر می خواهید صفحات سایت را به طور دقیق مسدود کنید، باید از فیلتر URL استفاده کنید، اما اگر فکر می کنید سایت کاملاً مضر است و باید دسترسی کامل کاربران را مسدود کنید، باید از فیلتر DNS استفاده کنید.

گوگل چگونه سایت ها را فیلتر می کند؟

چرا سایت فیلتر شده؟ گوگل از اطلاعاتی که در مورد سایت شما جمع آوری می کند استفاده می کند تا شما را با دقت بیشتری در نتایج جستجو نشان دهد. گوگل سایت ها را برای اسکریپت ها، نقض محتوا، نقض خط مشی ها و مشکلات کیفیت اسکن و فهرست می کند. وقتی گوگل سایتی را اسکن می کند و متوجه می شود که حاوی محتوای نامناسب است و تشخیص می دهد که باید مسدود شود، یکی از کارهای زیر را انجام می دهد:

  1. سایت را از نتایج جستجو حذف می کند.
  2. ربات های گوگل قبل از ورود به سایت به کاربران هشدار می دهند.
  3. هنگامی که سایت نشان داده شد که سایت امن نیست به کاربران اطلاع می دهد.

چرا سایت فیلتر شده؟ اگر سایت شما حاوی صفحاتی با محتوای نامناسب از جمله محتوای بزرگسالان، قمار و غیره باشد، به احتمال زیاد مسدود خواهید شد.

سایت ها را فیلتر کنید

فیلتر کردن سایت

فیلتر محتوا چیست؟

فیلتر محتوا همچنین به عنوان فیلترینگ اینترنت شناخته می شود، نرم افزاری است که محتوای حاوی کلمات یا تصاویر خاص را فیلتر می کند. اینترنت برای دسترسی افراد به اطلاعات طراحی شده است، اما اگر مردم به هر محتوایی دسترسی آزاد داشته باشند، می تواند مشکل ساز باشد.

چرا سایت فیلتر شده؟ در پاسخ باید گفت که فیلترینگ برای جلوگیری از دسترسی کاربران به محتوای نامناسب انجام می شود. فیلترهای محتوا با بررسی صفحات وب، موارد مضر برای کاربران را فیلتر می کنند. این فیلترها می توانند توسط کشورها یا حتی شرکت ها برای کنترل استفاده از اینترنت استفاده شوند.

آیا فیلترینگ به سئو آسیب می زند؟

کاملاً بله، زیرا سایت فیلتر وقتی صفحه را برای کاربر باز نمی کند، ترک می کند. زمانی که کاربر در چند ثانیه اول ورود به سایت سایت را ترک می کند، این کار باعث کاهش رتبه سایت در گوگل می شود و سئو سایت خراب می شود.

برای فیلتر نکردن سایت چه کنیم؟

اگر وب سایت فروشگاهی دارید، حتما نماد اعتماد و درگاه امنیتی ارائه دهید. هرگز از اسناد جعلی که کاربر را گمراه می کند استفاده نکنید. مطالبی را ارسال کنید که مطابق با قوانین و شرایط کشور باشد.

نتایجی که اظهار شده

فیلتر کردن سایت به کاربران اجازه می دهد فقط به محتوای مفید و مجاز دسترسی داشته باشند. چرا سایت فیلتر شده؟ دلیل فیلتر شدن سایت ها توسط دولت های مختلف و گوگل این است که سایت حاوی بدافزار است یا از محتوای نامناسب پشتیبانی می کند.

دلیل اصلی ایجاد فیلتر، جلوگیری از دسترسی کودکان به محتوایی است که مناسب سن آنها نیست. اما هیچ فیلتری برای محافظت از کاربران در برابر میلیون‌ها محتوایی که در حال حاضر منتشر می‌شود وجود ندارد و فیلترها در برابر کاربرانی که سعی در دور زدن آنها دارند مقاوم نیستند.

سوالات متداول

1چرا یک سایت فیلتر شده است؟

فیلترها معمولاً برای سایت هایی اعمال می شوند که دارای بدافزار یا محتوای نامناسب هستند. فیلترهای پیشرفته می توانند از ارسال اطلاعات از طریق اینترنت جلوگیری کنند.

2دلیل اهمیت فیلترینگ محتوا چیست؟

فیلتر محتوا از دسترسی به محتوا و سایت های مضر جلوگیری می کند و به کاربران امکان دسترسی به محتوای با کیفیت را می دهد.

3هدف از فیلترینگ سایت چیست؟

هدف از فیلتر کردن سایت جلوگیری از دسترسی کاربران به سایت هایی است که حاوی اطلاعات نامناسب هستند.

  راه حل هایی برای جلوگیری از بن بست محتوا. وقتی موضوعی برای نوشتن نیست!