میزان ترک تحصیل چقدر است؟ 8 راه برای کاهش افت تحصیلی سایت

میزان ترک تحصیل چقدر است؟

نرخ ترک تحصیل برای یک سایت بسیار مهم است زیرا تعیین می کند مردم چگونه با محتوا و تجربه کاربری آن سایت ارتباط برقرار می کنند. عامل خروجی یا نرخ بازده یا میزان ترک تحصیل چقدر است؟ به عبارت ساده تر، نرخ ترک تحصیل یک سایت تعداد بازدیدکنندگانی است که بدون انجام کاری سایت را ترک می کنند.

نرخ انصراف تعداد کاربرانی است که یک صفحه وب را بدون هیچ اقدامی مانند کلیک کردن بر روی لینک ها، پر کردن فرم ها و غیره ترک می کنند. اگر خرده‌فروش هستید، نرخ فرار بالا می‌تواند به میزان قابل توجهی بر فروش شما تأثیر بگذارد و نرخ بالای ترک تحصیل نشان‌دهنده مشکلات فنی در سئوی شما مانند سرعت بارگذاری بالا است.

سرعت پرش

نرخ بازگشت

دلایل اهمیت سرعت پرش

نرخ پرش یا نرخ بازده برای سایت و رتبه آن بسیار مهم است. دلایل اهمیت نرخ ترک تحصیل را می توان به شرح زیر بیان کرد:

 1. وقتی یک بازدیدکننده از سایت شما ظاهر می شود، در واقع مشتری خود را از دست می دهید.
 2. نرخ ترک تحصیل یک عامل موثر در رتبه بندی گوگل است و سایت های صفحه اول نرخ ترک تحصیل بسیار پایینی دارند.
 3. نمره بالا مشکلاتی را در محتوا، تجربه کاربری، رابط کاربری سایت و … نشان می دهد یعنی می توانید مشکلات سایت خود را درک کنید.

میانگین افت تحصیلی برای یک سایت چقدر است؟

طبق گفته Gorocketfuel، میانگین نرخ ترک تحصیل برای یک سایت بین 40 تا 50 درصد است. اما این آمار بسیار جامع است و نرخ خروج عادی به صنعتی که در آن کار می کنید و ترافیک سایت شما بستگی دارد. سایت های تجارت الکترونیک بالاترین نرخ ترک تحصیل را دارند.

  8 ایده خلاقانه برای طراحی وب سایت

بنابراین، اگر به دنبال نرخ ترک تحصیل متوسط ​​یا خوب هستید، باید سایت خود را با سایت های رقیب مقایسه کنید. یکی از مواردی که می تواند به میزان قابل توجهی بر میزان ترک تحصیل تاثیر بگذارد، منبع ترافیک سایت است. بر اساس آمار منتشر شده، ترافیک دریافتی از شبکه های اجتماعی افت تحصیلی بالایی دارد.

نرخ بازگشت

درصد ممنوعیت ها

دلیل افت تحصیلی بالای سایت

به منظور کاهش نرخ انصراف از سایت خود، ابتدا باید بدانید که چرا بازدیدکنندگان سایت شما را ترک می کنند. دلایل اصلی افت تحصیلی در بالای سایت به شرح زیر است:

 • صفحه انتظارات کاربران را برآورده نکرد. به عنوان مثال، کاربران روی خدمات سئو کلیک کردند، اما در عوض وارد صفحه اصلی سایت شدند.
 • رابط کاربری نامناسب می تواند به طور چشمگیری میزان حذف سایت شما را افزایش دهد. مردم ابتدا به طراحی و ظاهر سایت شما و سپس به محتوای شما توجه می کنند.
 • Bad UX همچنین می تواند نرخ ترک تحصیل سایت شما را افزایش دهد. سایت شما باید خوب به نظر برسد، اما کاربران باید بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

نحوه کاهش افت تحصیلی سایت

راه های زیادی برای کاهش فاکتور پایه وجود دارد که مهمترین آنها به شرح زیر است:

 1. سعی کنید از ویدیوهای مرتبط در صفحات خود استفاده کنید. ویدیوها می توانند مدت زمانی را که کاربران در سایت شما می گذرانند دو برابر کنند. استفاده از ویدئوهای مرتبط نیز می تواند باعث کاهش افت سایت شود.
 2. در قسمت های مرده صفحات سایت خود از عبارات به عنوان سوال استفاده کنید، به موارد زیر توجه کنید و در جای برجسته از برج استفاده کنید.
 3. سرعت بارگذاری سایت خود را کاهش دهید. تجزیه و تحلیل گوگل نشان می دهد که سرعت پایین بارگذاری صفحه می تواند به میزان قابل توجهی نرخ ترک تحصیل را افزایش دهد.
 4. محتوای سایت خود را طوری بنویسید که کاربران بتوانند به راحتی آن را بخوانند و جذب آن شوند. اگر محتوای سایت شما به این صورت نوشته نشده باشد قطعا نرخ خروج افزایش می یابد.
 5. از نقشه های حرارتی برای ردیابی، درک رفتار کاربر و تعامل با سایت خود استفاده کنید. این کارت به شما کمک می کند بفهمید چه تعداد از کاربران محتوای شما را می خوانند و چه تعداد روی لینک های شما کلیک می کنند.
 6. از لینک های داخلی در صفحات خود استفاده کنید. لینک های داخلی افراد را به صفحات دیگر در سایت شما هدایت می کند، که این امر باعث کاهش نرخ انصراف از سایت شما می شود.
 7. رابط کاربری و UX سایت خود را بهبود ببخشید تا زمانی که کاربران در سایت می گذرانند کاهش یابد و در نتیجه میزان انصراف سایت شما کاهش یابد.
 8. محتوای پیوند شده با پیوندهایی به سایت شما این به کاربران اجازه می دهد تا روی پیوندها کلیک کنند تا در مورد موضوع بیشتر بیاموزند و در نتیجه نرخ ترک تحصیل را کاهش دهد.
میزان ترک تحصیل چقدر است؟

نرخ ترک تحصیل

نتایجی که اظهار شده

نرخ بالای ترک تحصیل منجر به از دست دادن جایگاه شما در نتایج جستجو می شود. بنابراین باید با انجام کارهایی مانند افزایش سرعت بارگذاری، اتصال داخلی، بهبود رابط کاربری و تجربه کاربری و … از سئو سایت خود برای بهبود ریزش سایت خود استفاده کنید.

  راه حل هایی برای جلوگیری از بن بست محتوا. وقتی موضوعی برای نوشتن نیست!

انصراف عامل مهمی در رتبه بندی سایت است و برای کسب جایگاه بهتر در گوگل باید آن را کاهش دهید. ابتدا باید دلیل بالا بودن میزان اجتناب سایت خود را بیابید و سپس از راهکارهای موجود برای اصلاح آن استفاده کنید.

سوالات متداول در مورد عامل پایه

1سرعت پرش چقدر است؟

نرخ ترک تحصیل زمانی است که کاربر وارد سایت شما می شود و بدون انجام کاری از سایت شما خارج می شود.

2سرعت پرش خوب چیست؟

نرخ افت بین 25 تا 40 درصد را نرخ پرش خوب می گویند. اما سایت نیز به آن بستگی دارد.

3سرعت پرش بالا چه چیزی را نشان می دهد؟

نرخ پرش بالا نشان می دهد که سایت شما نمی تواند انتظارات بازدیدکنندگان را برآورده کند.