معروف بودن در ویکی پدیا به چه معناست؟

اطلاعات کلی ویکی پدیا حاصل تلاش کاربرانی است که مقالات مختلفی را در این دانشنامه آزاد ایجاد کرده اند. فردی فقط با ایجاد حساب کاربری می تواند آن را آپلود یا ویرایش کند. نحوه نگارش مطالب باید مطابق با اصول و اساسنامه ویکی پدیا باشد و در صورتی که نگارش بر خلاف این اصول باشد، ظرف چند روز به صورت خودکار از سایت ویکی پدیا حذف خواهد شد.

به دلیل وجود مفهومی به نام شهرت، امکان انتشار داده های نادرست در این سایت وجود ندارد. اما شهرت در ویکی پدیا به چه معناست؟ یکی از چیزهایی که باید در مورد اطلاعات کلی ویکی پدیا بدانیم شهرت است. برای پاسخ به این سوال بهتر است در طول مقاله همراه ما باشید.

معروف بودن در ویکی پدیا به چه معناست؟

شهرت ویکی‌پدیا به گونه‌ای است که ویراستاران می‌توانند به راحتی تصمیم بگیرند که آیا مقاله جداگانه‌ای در مورد یک موضوع بنویسند یا خیر. همچنین اطلاعات دریافتی باید دقیق و قابل تایید باشد، در غیر این صورت مورد توجه قرار نمی گیرد و منبع مناسبی یافت نمی شود.

در واقع از مفهوم سلبریتی در این دانشنامه آزاد برای جلوگیری از ورود موضوعات اشتباه استفاده شده است. بنابراین موضوع باید کاملاً شناخته شده یا به عبارت دیگر ظریف و قابل توجه باشد. به خاطر داشته باشید که شهرت به چیزهایی مانند اهمیت و شهرت بستگی ندارد.

هر چیزی که مربوط به سلبریتی باشد و یکی از استثناهای این دانشنامه آزاد باشد را می توان یک مقاله در نظر گرفت. آنها همچنین مقاله ای را در صورتی که معیارهای خاصی را داشته باشد، شناخته شده می دانند. معیار رتبه بندی مشخص نمی کند که هر مقاله یک صفحه جداگانه داشته باشد و کاربران مقاله را به دلخواه گروه بندی کنند.

  تاثیر SSL بر سئو چرا باید از Https استفاده کنیم؟

البته هیچ محدودیتی برای فهرست یا مقاله قائل نمی شوند. این فقط تعیین می کند که دستورالعمل ها و اصول تشخیص در مقاله یا عنوان چقدر می توانند در فهرست یا مقاله قرار گیرند. در زیر به چند سوال در مورد شهرت پاسخ خواهیم داد.

ملاک عمومی شهرت چیست؟

اگر موجودیت منابع معتبری داشته باشد و آن منابع کاملاً مستقل از موجودیت باشد. او می تواند معیارهای لازم را در ویکی پدیا و در یک مقاله یا فهرست به طور جداگانه دریافت کند. وقتی صحبت از پوشش قابل توجه می شود، به این معنی است که منبع باید مستقیماً با محتوا سروکار داشته باشد.

به گونه ای که برای جستجوی محتوا نیازی به تحقیق دست اول نباشد. اگرچه ممکن است این پوشش بیشتر از آن باشد، موضوع اصلی مقاله باید منبعی معتبر باشد. اما منظور از منبع معتبر چیست؟ یعنی محتوا باید کاملا قابل اعتماد باشد به گونه ای که عنوان مقاله با تشخیص قابل مشاهده و ارزیابی باشد.

چرا به شهرت در ویکی پدیا نیاز دارید؟

سایت ویکی پدیا زمانی قابل استناد است که مقالات ارزشمندی وجود داشته باشد. اما چه زمانی این مقالات ارزشمند هستند؟ زمانی که تحقیقات و مطالعات توسط منابع معتبر و مستقل نوشته می شود. دوم، اقلام باید کاملاً خنثی باشند. یعنی مطالب از منابع معتبر است. پس به یاد داشته باشید که ویکی پدیا یک دانشنامه آزاد است، نه فهرستی از مشاغل و افراد.

وقتی موضوعی مطابق با دستورالعمل ها و اصول افراد مشهور باشد، نیازی به پوشش دائمی نیست. پس می توان نتیجه گرفت که شهرت دائمی است. بنابراین، از آنجایی که شناسایی موقتی نیست، گاهی اوقات هر کاربری می تواند به نظرسنجی رفته، شواهد تشخیص و سایر موارد مرتبط را حذف کند. بنابراین، مقالات را می توان برای ماه ها یا سال ها حذف یا ارتقا داد.

  ltk چیست؟ 3 مزیت کلمات LTK برای سئو

اما چه زمانی می توان این کار را انجام داد؟ اگر محتوای این دایره‌المعارف آزاد مورد استفاده قرار نگیرد یا معتبر باشد، ویکی‌پدیا نمی‌تواند یاهو را برای تبلیغ محتوا تبلیغ کند. ولى اگر برعکس باشد، به معنى پوشیده بودن یا معلوم بودن عنوان است; به همان اندازه که منابع این مقاله ضعیف هستند، از محبوبیت ویکی‌پدیا کاسته نمی‌شود. بنابراین می توان از شهرت برای مشخص کردن یک موضوع استفاده کرد و با ویژگی های مقاله در این دایره المعارف ارتباطی ندارد.

اگر مشکلاتی با معیارها و اصول تشخیص مطابقت نداشته باشند، باید برطرف شوند و گاهی تلفیق آنها می تواند راه حل باشد. ادغام تنها زمانی باید صورت گیرد که منابع متفاوت و مستقلی برای آن وجود داشته باشد. اما کمی اغراق آمیز است، بنابراین ارزش اختصاص دادن یک صفحه جدید و جداگانه را ندارد.

در این موارد باید ادغام انجام شود و حذف مقاله کار معقولی نیست. بنابراین این اطلاعات باید به مقاله اصلی منتقل شود. اگر مقاله اصلی وجود ندارد، آن را ایجاد کنید و سپس آن را ادغام کنید. اما چه زمانی یک مقاله باید حذف شود؟ وقتی منابع مستقل زیادی برای این عنوان وجود ندارد; در این صورت حذف مقاله مشکلی نخواهد داشت.

در نهایت کاربرانی که به دلیل عدم شهرت مطلبی را حذف می کنند در صورتی که منابع کافی و معتبری برای آن ندارند به این نکته توجه کنند. علاوه بر این، از آنجایی که دایره المعارف آزاد متن کامل و جامعی نیست و همیشه نیاز به بهبود و ارتقا دارد، حذف مقاله به دلیل عدم شناسایی و منابع کافی اشتباه است.

نتیجه

شهرت مستلزم شواهد معتبر است. این بدان معنی است که هیچ شیئی را نمی توان به طور خودکار تشخیص داد، باید شواهدی برای پوشاندن و تشخیص آن وجود داشته باشد. یکی از چیزهایی که باید در مورد اطلاعات کلی ویکی‌پدیا بدانیم این است که ویرایش و نوشتن مقاله‌ها و مهم‌تر از همه بررسی اعتبار آنها اغلب بحث‌برانگیز است.

نمی توان به طور قاطع در مورد جلال افراد صحبت کرد. اما طبق بسیاری از ویکی‌نیوزها، این معیارها باید منصفانه و کاملاً خنثی باشند. بنابراین این کار از درگیری جلوگیری می کند.