مشکلات فنی در سئو

سئو فنی چیست؟

وقتی در مورد سئوی فنی صحبت می کنیم، منظور به روز رسانی های یک وب سایت یا سرور است که می تواند بر خزیدن، نمایه سازی و رتبه بندی شما در نتایج جستجو تأثیر بگذارد. مولفه هایی مانند برچسب ها، نقشه های سایت، تغییر مسیرهای 301 و هاست از جمله مواردی هستند که در سئو فنی باید به آنها توجه داشت. در واقع، بیشتر مشکلات فنی در سئو با کمی دانش می توان آنها را حل کرد.

مهم است بدانید که تحقیق و تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی، ایجاد پروفایل برای پیوندها و هشدارهای اجتماعی شامل تکنیک های SEO نیست. مشکلات فنی که در سایت‌ها رخ می‌دهد اغلب به راحتی برطرف می‌شوند و موقعیت را در نتایج Google serp بهبود می‌بخشند.

https هیچ سایتی وجود ندارد

https و امنیت سایت موضوع بسیار مهمی است. اگر زمانی که دامنه خود را در Google Chrome وارد می‌کنید، سایت شما ایمن نباشد، پس‌زمینه خاکستری یا قرمز با متن هشداری مبنی بر ایمن نبودن سایت مشاهده می‌کنید. این باعث افزایش نرخ اجتناب از سایت شما می شود. در واقع وقتی کاربران این پیام را می بینند، روی دکمه برگشت کلیک کرده و به serp باز می گردند. پس باید دامنه سایت خود را بررسی کنید تا یکی از مهم ترین مسائل فنی در سئو، https نباشد.

برای انجام این کار، نام دامنه خود را در Google Chrome جستجو کنید، و در صورت ناامن بودن، باید یک گواهی ssl خریداری و نصب کنید. بنابراین نصب این گواهی در سایت شما بی خطر خواهد بود.

https هیچ سایتی وجود ندارد

https سایت هایی هستند

سایت به درستی ایندکس نشده است

آیا وقتی نام برند خود را در گوگل جستجو می کنید وب سایت شما ظاهر می شود؟ اگر پاسخ شما به این سوال منفی است، سایت شما با مشکل ایندکس کردن مواجه است. اگر سایت شما توسط گوگل ایندکس نشده باشد در نتایج جستجو ظاهر نمی شوید و این یکی از مشکلات فنی در سئو است. برای اینکه بفهمید چند صفحه از سایت شما ایندکس شده است، کافیست آدرس سایت خود را در عبارت مقابل قرار دهید. وب سایت: yoursitename.com از این روش برای اطلاع از نحوه ایندکس شدن سایت خود استفاده کنید.

  آموزش محصولات سئو در وردپرس - محصولات سئو وردپرس - SEO ایران

شما باید مطمئن شوید که سایت شما توسط robots.txt مسدود نشده است. همچنین می‌توانید از مدیر وب‌سایت کمک بگیرید تا مطمئن شوید که سایت شما در گوگل ایندکس شده است. همچنین باید مطمئن شوید که صفحات شما تگ noindex ندارند. بک یکی از مشکلات فنی در نمایه سازی سئو است که با کمی تحقیق قابل حل است.

نقشه سایت یا نقشه سایت وجود ندارد

نقشه سایت به موتورهای جستجوی گوگل کمک می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد سایت شما به دست آورند. ربات‌های گوگل با نقشه‌های xml سایت شما را راحت‌تر می‌خزند. برای اینکه بفهمید سایت شما نقشه سایت دارد، باید sitemap.xml را در نام دامنه خود قرار دهید. اگر سایت شما نقشه سایت ندارد، با مشکلات فنی سئو مواجه شده اید. اما شما به راحتی می توانید نقشه سایت خود را ایجاد کنید. اگر سایت وردپرسی دارید، می توانید به راحتی با استفاده از افزونه های RankMath و Just SEO برای سایت خود نقشه سایت ایجاد کنید.

نقشه سایت یا نقشه سایت وجود ندارد

سایت بدون نقشه سایت

سرعت بارگذاری پایین سایت

اگر سایت شما در کمتر از سه ثانیه لود نشود، قطعا کاربران زیادی را از دست خواهید داد. سرعت صفحه برای تجربه کاربر بسیار مهم است. اگر سرعت لود سایت شما پایین است قطعا با یکی از مشکلات فنی در سئو مواجه شده اید. سایت خود را برای مشکلات سرعت شناسایی کنید. بهتر است از google pagespeed lnsights استفاده کنید. با نصب افزونه هایی مانند wp rocket می توانید سرعت سایت خود را افزایش دهید.

اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید و از پلاگین استفاده نمی کنید، بهتر است تصاویر را فشرده کنید. همچنین می توانید کدهای css و js را با استفاده از سایت های آنلاین بهینه کنید. اگر هنوز کد سایت خود را بهینه نکرده اید، از طراح سایت بخواهید که این کار را انجام دهد. اگر مشکلات فنی در سئو سایت حل نشود به مرور زمان باعث می شود که مشکلات بزرگتری را مشاهده کنید.

سرعت بارگذاری پایین سایت

سرعت پایین سایت

ارسال مطالب تکراری

محتوای تکراری یکی از مشکلات فنی در سئو سایت است. محتوای تکراری نیز یک مشکل بزرگ برای موتورهای جستجو است. به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که محتوای منحصر به فردی ارائه می دهید. محتوای تکراری را حتی برای محصولات خودتان ارسال نکنید. اگر سایتی دارید که هزاران محصول دارد و می خواهید در مورد تمامی محصولات توضیحات مختصری ارائه دهید، بهتر است به شما بگوییم که این کار کاملا اشتباه است. اگر می خواهید در نتایج جستجو رتبه خوبی داشته باشید، باید مطمئن شوید که محتوای تکراری ارسال نمی کنید.

  آیا سئو منجر به فروش بیشتر می شود؟ فروش بیشتر با سئو

نتایجی که اظهار شده

به طور کلی مشکلات فنی سایت شامل انتشار مطالب تکراری، سرعت کم لود صفحه، نداشتن نقشه سایت و … می باشد که باید این عناصر سایت خود را بررسی کنید تا در ادامه روند سئو دچار مشکل اساسی نشوید. مشکلات فنی بسیار رایج هستند و باید به طور مرتب آنها را بررسی کنید. اگر مدیر وب سایت هستید و تجربه سئو در این زمینه ندارید، بهتر است سایت خود را به تیمی متخصص در این زمینه مانند سئو ایران بسپارید.

سوالات متداول

1مشکلات فنی سئو چیست؟

بزرگترین مشکلات فنی ایندکس نادرست سایت، سرعت لود پایین سایت، نداشتن نقشه سایت و …

2چگونه مشکلات فنی سئو را حل کنیم؟

مشکلات فنی زیادی در سئو وجود دارد و هر کسی راه حل خود را دارد. یکی از رایج ترین مشکلات سرعت پایین بارگذاری است که برای حل کدهای سایت نیاز به بهینه سازی دارد.

3سئو فنی چیست؟

سئوی فنی به معنای به روز رسانی سایت به گونه ای است که بر موقعیت سایت در نتایج جستجو تأثیر بگذارد.