مشاوره بازاریابی اینترنتی – مشاوره دیجیتال مارکتینگ

امروزه بازاریابی اینترنتی و آنلاین جایگاه خود را در بین کسب و کارها باز کرده است و هر روز که می گذرد شتاب بیشتری می گیرد. حتی شرکت های سنتی نیز با راه اندازی یک وب سایت سعی در امرار معاش خود در دنیای دیجیتال مارکتینگ دارند.

Internet marketing consulting سئو صورتی

اما چگونه در دنیای شلوغ اینترنت و در میان رقبا موفق شویم؟ این موضوع باعث شده تا صاحبان مشاغل بیشتر به مشاوره بازاریابی اینترنتی توجه کنند. در واقع یک مشاور بازاریابی اینترنتی خدمات زیادی را برای بهبود فروش شما و استفاده حداکثری از روش های سنتی ارائه می دهد.

سایتی با محتوای کاربرپسند، ارائه شفاف، افزایش نرخ تبدیل در صفحات فرود، هدف مشخص و جلب اعتماد مخاطب، محتوای ویدئویی و بسیاری موارد دیگر می تواند راهکارهای خوبی برای بازاریابی اینترنتی باشد. با بررسی مشاوره های بازاریابی اینترنتی با ما همراه باشید.

مفهوم بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی بازاریابی است که فقط به صورت آنلاین انجام می شود. به عبارت دیگر، تلاش های بازاریابی که کسب و کارها فقط از طریق اینترنت انجام می دهند. بازاریابی اینترنتی راه های مختلفی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما ارائه می دهد. بازاریابی اینترنتی به دنبال هدایت کاربران به وب سایتی است که محصول یا خدماتی را ارائه می دهد.

بازاریابی اینترنتی این روزها به سرعت در حال رشد است زیرا اکثر مردم در حال حاضر از اینترنت استفاده می کنند. گسترش بازارهای آنلاین نیز به دلیل خرید آنلاین کالا در حال گسترش و رونق است. بنابراین برای دستیابی به فروش آنلاین، کسب و کارها باید از مشاور متخصص در این زمینه کمک بگیرند.

The concept of internet marketing سئو صورتی

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی اینترنتی شامل روش هایی مانند ارسال ایمیل، نمایش بنر در سایت های محبوب و صفحه اول سایت های جستجو می شود. روش های بازاریابی اینترنتی به دلیل کم هزینه بودن آنقدر مورد توجه قرار گرفته اند که اثر آنها از بین رفته است.

بسیاری از ایمیل های تبلیغاتی به عنوان هرزنامه شناخته می شوند و تا حدودی باعث نارضایتی مصرف کنندگان در برابر تبلیغات برند شده اند. بهترین مدل برای استفاده از روش های بازاریابی اینترنتی، پیروی از یک برنامه و هماهنگی با سایر روش ها برای به حداکثر رساندن اثربخشی تبلیغات است.

مهمترین مزایای مشاوره بازاریابی اینترنتی

البته گسترش مشاوره بازاریابی اینترنتی بی دلیل نیست و مزایایی دارد که بیشتر افراد را به خود جذب کرده است. این مزایا عبارتند از:

  تاثیر ساختار URL بر سئو

منابع محدودی وجود دارد: شما همیشه این فرصت را دارید که از اینترنت بیاموزید. به راحتی در دوره های آموزشی شرکت کنید و مهارت های خود را ارتقا دهید. حتی می توانید از بهترین نرم افزارها و ابزارها به صورت رایگان استفاده کنید.

ایجاد فرصت های شغلی جهانی: کسب و کار اینترنتی معمولا محدودیتی ندارد. مشاوره بازاریابی اینترنتی یک شغل منعطف است و معمولاً در سراسر جهان انجام می شود.

انعطاف پذیری زیادی وجود دارد: اگر مشاوره بازاریابی اینترنتی را برای شغل خود انتخاب کرده اید، می توانید در یک دفتر تمام وقت یا آزاد کار کنید. جلسات خود را بدون مهمات پایان دهید. کسب و کارها می توانند با استفاده از فناوری هایی مانند اسکایپ با مشاوران بازاریابی اینترنتی ارتباط برقرار کرده و با آنها همکاری کنند.

اهمیت مشاوره دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار چیست؟

خدمات مشاوره بازاریابی اینترنتی سطح جدیدی از تخصص را ارائه می دهد که دسترسی به آن دشوار است. به همین دلیل است که مدیران بازاریابی کسب و کار نمی توانند خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ را ارائه دهند. دلایل استخدام مشاور بازاریابی اینترنتی به شرح زیر است:

 1. او یک متخصص است: با کمک یک مشاور بازیابی اینترنت می توانید در زمینه هایی مانند SEO و UX و شبکه های اجتماعی کار کنید. منابع و بازه های زمانی را با همکاری با کارشناسان بهینه کنید.
 2. یک دیدگاه خارجی از کسب و کار ما وجود دارد: یکی از مهم‌ترین انگیزه‌ها برای استخدام مشاور دیجیتال مارکتینگ، دریافت دیدگاه بیرونی است. آنها قادرند همه چیز را با وضوح فزاینده اتفاق بیاندازند.
 3. می تواند هزینه ها را به درستی مدیریت کند: زمان در واقع پول و سرمایه است. یک نکته بازیابی آنلاین می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کند. تجربه آنها به حل سریعتر مشکلات کمک می کند.
 4. ROI: یک شرکت به شما اطمینان می دهد که هزینه های انجام شده ارزش آن را دارد. سودآوری را می توان با شاخص های عملکرد اندازه گیری کرد.

وظایف مشاور بازاریابی دیجیتال

مشاور بازاریابی اینترنتی قبل از هر چیز باید به تمامی کانال ها و اصول دیجیتال مارکتینگ تسلط داشته باشد. او باید بتواند با کمترین هزینه و در کمترین زمان به بهترین نتیجه برسد. اما سایر وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ به شرح زیر است:

 • مشاور بازاریابی اینترنتی قبل از هر چیز باید جامعه هدف را بشناسد و رفتار آنها را درک کند. تنها در این صورت است که می تواند برنامه درستی ایجاد کند و ایده های خود را اجرا کند.
 • اندازه گیری، تجزیه و تحلیل و اجرای کمپین های در مقیاس کوچک یکی دیگر از وظایف مشاور بازاریابی دیجیتال آنلاین است.
 • او باید استراتژی مناسب را انتخاب کند و با مدیر پروژه همکاری کند تا وظایف را بین اعضای تیم تقسیم کند.
 • برای جلوگیری از از دست دادن منابع، اتخاذ استراتژی برای استفاده از منابع انسانی، مالی و زمانی مهم است.
 • پیشرفت کارشناس بازاریابی اینترنتی در زمینه هایی مانند سئو، شبکه های اجتماعی، طراحی سایت و ایمیل مارکتینگ باید رصد شود. آنها را پیشنهاد یا اعمال کنید.
 • برند شرکت، ارتباطات خلاقانه رسانه‌های اجتماعی، کمپین‌های تبلیغاتی، ایمیل و تعامل با مشتری نیز نیاز به بهبود و مدیریت دارند.
 • پلتفرم های محتوا مانند صفحات فرود و وبلاگ ها نیز به مدیریت محتوا نیاز دارند.
 • از کلمات کلیدی جدید برای تجزیه و تحلیل و بهینه سازی صفحات وب برای بهبود رتبه سایت خود در گوگل استفاده کنید.
 • دانستن تجربه کاری همکاران می تواند مزیت مهمی در اجرای پروژه بازاریابی اینترنتی باشد.
  آموزش بهینه سازی وب سایت و معرفی 9 ابزار مهم

مشاور بازاریابی اینترنتی به چه مدارکی نیاز دارد؟

حداقل یک مدرک در مشاوره بازاریابی اینترنتی باید مدرک بازاریابی، MBA یا رشته مرتبط باشد. مهم ترین چیزی که باید بدانید این است که اینترنت مهم ترین و بهترین ابزار برای بازاریابی برند است و می توانند از آن به موثرترین شکل استفاده کنند. امروزه دوره های زیادی وجود دارد که افراد پس از شرکت در آن ها می توانند در این زمینه شروع کنند.

یکی از چالش های مشاوره در بازاریابی اینترنتی، شناخت و اتصال به پلتفرم های رسانه های اجتماعی و کانال های آشوب دیجیتال و همچنین نحوه استفاده صحیح از این لینک ها است. بازاریاب باید داده ها را تجزیه و تحلیل کند و از نتیجه برای تعیین عملکرد شرکت استفاده کند.

Certificate in Internet Marketing Consulting سئو صورتی

یک مشاور بازاریابی اینترنتی باید اهدافی را تعیین کند و روی دستیابی به آنها تمرکز کند. در صورت لزوم مشاوره عملی بدهید. او باید بتواند از مهارت های فنی و خلاقانه برای حل مشکلاتی که کارش را بسیار ارزشمند می کند، استفاده کند. البته باید اهدافی را شناسایی کند که واقع بینانه بوده و نتایج قابل اندازه گیری داشته باشند.

اگر یک مشاور بازاریابی اینترنتی اهداف دست نیافتنی را شناسایی کند و نتواند به آنها دست یابد، مشتریان از خدمات خود ناراضی خواهند بود. مشاوران دیجیتال مارکتینگ باید بدانند که استراتژی های مورد استفاده در کمپین ها و تاکتیک های بازاریابی دیجیتال یکسان نیست.

در واقع یک مشاور بازاریابی اینترنتی موفق باید دارای مهارت های رهبری قوی و حرفه ای باشد. دانش خود را در این زمینه به اندازه کافی ارتقا دهید. زیرا زمانی که در یک گروه استخدام می شوید، از شما انتظار دارند که کاملاً حرفه ای عمل کنید.

  Google Lighthouse چیست؟ فانوس دریایی گوگل

قیمت مشاور دیجیتال مارکتینگ

هزینه مشاوره دیجیتال مارکتینگ معمولا به دو صورت محاسبه می شود. روش اول که بسیار هم رایج است، نرخ ساعتی برای مشاوره است. روش دوم نیز یک پیشنهاد ثابت را بر اساس پروژه تعیین می کند. در روش دوم، تعداد ساعت ها بر اساس پروژه تعیین می شود و بر اساس برنامه زمانی در زمان از پیش تعیین شده انجام می شود.

در روش دوم به راحتی می توان تعداد ساعات پروژه را در نرخ ساعتی مشاوره ضرب کرد. این تعرفه ها به عواملی مانند بازار جغرافیایی، تجربه مشاوره، تقاضا و عوامل دیگر بستگی دارد. در نهایت شما هزینه ها و منافع را به مشاور پرداخت می کنید.

آیا به مشاوره بازاریابی اینترنتی نیاز دارید؟

اگر می خواهید رابطه خود را بهبود ببخشید و وارد بازارهای جدید شوید، مشاوره بازاریابی اینترنتی ضروری است. با همکاری او می توانید موقعیت فعلی خود را در بازارهای آنلاین بهبود بخشید. شما به یک مشاور نیاز دارید تا شما را در توسعه پایگاه مشتریان آنلاین خود راهنمایی کند، اهداف بازاریابی آنلاین قوی را تعیین کند، به اهداف بلندمدت و کوتاه مدت برسید و با تجزیه و تحلیل نکات کلیدی شانس موفقیت شما را افزایش دهد.

در نهایت در صورت نیاز به مشاوره بازاریابی اینترنتی می توانید با یکی از شرکت های متخصص در این زمینه همکاری کرده و به نتایج مطلوب برسید.