مانیتور یوتیوب – جواد یاسمی

تصور کنید که به الگوریتم یوتیوب تسلط دارید، سئوی کانال شما بالاست و حتی YouTube Analytics را رمزگشایی کرده اید. اکنون زمانی است که منتظرش هستید! وقت آن است که او را رها کنید و ادامه دهید. در این مقاله جواد یاسمی در مورد مانیتورینگ یوتیوب و قوانین مانیتورینگ یوتیوب صحبت خواهیم کرد.

نظارت بر کانال یوتیوب

مدیریت یوتیوب به معنای یافتن راه هایی برای کسب درآمد از یوتیوب است. یوتیوب بزرگ‌ترین پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو در جهان است و افرادی که ویدیوهای خود را در آن پلتفرم ارسال می‌کنند، این امکان را دارند که بر اساس بازدید از پست‌ها و آگهی‌های ارائه شده و مشاهده شده توسط مخاطبان، درآمد کسب کنند. بسیاری از تولیدکنندگان ویدیو از کانال های یوتیوب خود درآمد قابل توجهی به دست می آورند. اما به خاطر داشته باشید که همه حساب ها واجد شرایط درآمد نیستند.

شرایط تماشای YouTube

قبل از اینکه زمان و تلاش قابل توجهی برای ایجاد یک کانال درآمد در YouTube صرف کنید، خط‌مشی‌های نظارت YouTube را بخوانید. مزیت اصلی استفاده از یوتیوب، حجم بالای مخاطب ارائه شده توسط این پلتفرم است. در واقع تا زمانی که به حداقل نیازها نرسید نمی توانید درآمد کسب کنید. YouTube در واقع الزامات درآمدی را تعیین می کند که شامل حداقل تعداد مشترکین و بازدیدها می شود. به عبارت دیگر، برای کسب درآمد از کانال یوتیوب خود، باید حداقل 1000 مشترک و بیش از 4000 ساعت بازدید داشته باشید.

برای کسب درآمد YouTube به یک حساب YouTube AdSense مرتبط نیاز دارید. AdSense پلت فرم گوگل برای کسب درآمد از محتوا است. برای واجد شرایط بودن برای کسب درآمد، کانال شما باید حداقل 4000 ساعت زمان بازدید عمومی در سال گذشته و حداقل 1000 مشترک داشته باشد. تماشا کردن برای توسعه دهندگان ارزشمندتر شده است، زیرا یوتیوب در نهایت می خواهد تا زمانی که ممکن است کاربران این پلتفرم را حفظ کند. هنگامی که یک استراتژی سئو موثر داشته باشید، رسیدن به آن اعداد و آماده سازی کانال درآمد خود زمان زیادی طول نخواهد کشید.

  منابع آموزشی SEO - یک منبع آموزش رایگان SEO

قبل از فشار دادن دکمه فعال سازی برای کسب درآمد برای کانال خود، چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید کانال شما بهترین شانس ممکن برای درآمد را دارد. ممکن است تا 30 روز طول بکشد تا YouTube کانال شما را بررسی کند و اگر درخواست شما رد شود، باید 30 روز دیگر منتظر بمانید تا دوباره درخواست خود را ارسال کنید. یکی از رایج‌ترین دلایلی که YouTube برنامه‌های درآمدی را تأیید نمی‌کند، تکراری بودن آنهاست. اگر به تعداد مشترکین و ساعات بازدید لازم رسیده اید، وقت آن رسیده است که نحوه تماشای YouTube را یاد بگیرید.

آموزش مانیتورینگ یوتیوب

YouTube monitoring training سئو صورتی

پس از کلیک بر روی حساب کاربری خود در گوشه سمت راست بالای صفحه، روی YouTube Studio در منوی کشویی کلیک کنید. وقتی در استودیوی YouTube هستید، منوی کانال را در سمت چپ صفحه پیدا کنید و روی «کسب درآمد» کلیک کنید. در نهایت در پنجره درآمد روی گزینه Start کلیک کنید. پس از انجام این کار، شرایط برنامه شریک YouTube را پذیرفته اید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در AdSense ثبت نام کنید یا به یک حساب موجود متصل شوید. این در نهایت به کانال شما اجازه می دهد تا درآمد کسب کند. متأسفانه، کسب درآمد در یوتیوب به سادگی کلیک کردن روی یک دکمه نیست. معمولاً 30 روز طول می کشد تا YouTube یک درخواست را بررسی کند. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که در این دوره به پست خود ادامه دهید. زیرا الگوریتم یوتیوب به کانال هایی که دائماً منتشر می کنند پاداش می دهد. همچنین، مطمئن شوید که بر روی سئو تمرکز کرده اید و سعی کنید به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشید. اگر کانال شما در این مدت غیر فعال بماند به ضرر شما خواهد بود. کانال شما همیشه این پتانسیل را دارد که از مشترکین و زمان بازدید اضافی استفاده کند. زیرا هر دو می توانند علاوه بر کسب درآمد، جریان های درآمد جدیدی ایجاد کنند.

  سئوی سریع با سئوی ایرانی

راه های تماشا در یوتیوب

Ways to be monitored on YouTube سئو صورتی

YouTube AdSense مفید است. اما با ظهور تبلیغات، به سختی می توان هر سال به همان اندازه با تبلیغات ویدیویی درآمد داشت. درصد درآمد تبلیغات بسته به موقعیت کانال شما، تعداد مخاطبان و غیره متفاوت است. می توانید با نمایش محصول یا خدمات خود در ویدیوهای خود درآمد کسب کنید. در صورت تمایل می توانید با چندین برند کار کنید که سود بیشتری برای کانال شما به همراه خواهد داشت. این دقیقا همان کاری است که بسیاری از یوتیوبرهای ایرانی انجام می دهند. برای استفاده از این تخفیف‌ها به 1000 مشترک و زمان تماشای زیاد نیاز ندارید. البته داشتن مشترک مفیدتر است.

آیا می دانستید که می توانید از طریق تبلیغات با پیوند به محصولات YouTube درآمد کسب کنید؟ این بازاریابی وابسته نامیده می شود و یک راه نسبتا آسان برای کسب درآمد است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای برنامه های وابسته مختلف با برندها و شرکت های مختلف قرارداد ببندید. پیوندهای محصول شخصی‌شده را برای اشتراک‌گذاری با مخاطبان YouTube خود دریافت کنید و وقتی بینندگان با استفاده از پیوند ویژه شما چیزهایی را خریداری می‌کنند، کمیسیون دریافت کنید.

وقتی بینندگان دکمه پیوستن به کانال شما را فشار می دهند، بینندگان تعدادی امتیاز اضافی دریافت می کنند. اشتراک روشی هوشمندانه برای کسب درآمد در یوتیوب است. همچنین می‌توانید از پخش زنده با تبلیغات درآمد کسب کنید، درست مانند ویدیوهای معمولی که در YouTube می‌بینید. علاوه بر این، سوپر چت راه دیگری برای درآمدزایی از پخش زنده در یوتیوب است. ویدیوهای YouTube شما ممکن است ویروسی باشند و کانال شما ممکن است هزاران بازدید در طول روز داشته باشد. اما بدون درآمد، هیچ سودی از کار خود نخواهید دید به غیر از “لایک” و نظراتی که افراد در صفحات ویدیوی شما می گذارند. با شراکت با YouTube، پیوند دادن حساب Google AdSense خود و فعال کردن تبلیغات در ویدیوهای خود، محتوای ویروسی خود را به گزینه ای درآمدزا تبدیل کنید.

  ترفندهای سئو در سال 1401

نظارت بر کانال یوتیوب چیست؟

کسب درآمد از طریق کسب درآمد در یوتیوب یکی از تنها راه هایی است که می توانید در یوتیوب کسب درآمد کنید. زمان بسیار کمی برای تماشای تبلیغات YouTube وجود دارد. بنابراین به کانال شما اجازه می دهد تا زمانی که هنوز در مراحل اولیه خود است، درآمد کسب کند. رایج ترین راه برای کسب درآمد از ویدیوها از طریق YouTube Partner Program است. دستیابی به وضعیت شریک ارتقای کانال شما است. زیرا به شما این امکان را می دهد که هر بار که محتوا را آپلود می کنید تبلیغات را در ویدیوهای خود قرار دهید و به طور بالقوه درآمد کسب کنید.

بیش از 10 میلیون ساعت ویدیو در این پلتفرم وجود دارد و مردم متوجه می شوند که چگونه می توانند از آن درآمد خوبی کسب کنند. برخی از وبلاگ نویسان درآمد کمی دارند، در حالی که برخی دیگر آن را به یک حرفه واقعی تبدیل می کنند. در یک دهه گذشته، نظارت بر یوتیوب در ایران به یک راه ایده آل برای کسب درآمد نجومی تبدیل شده است.