طراحی لوگو – جواد یاسمی

لوگوتصویر تصویر کسب و کار شما در ذهن مشتریان شماست! به همین دلیل امروزه توجه زیادی به لوگوی آن می شود طراحی لوگو اتفاق می افتد. شاید هم اکنون به آن فکر می کنید. چگونه یک عکس یا انیمیشن بر مشتریان ما تأثیر می گذارد؟ در پاسخ به این سوال یک سوال از شما عزیزان دارم. با دیدن نشانک به یاد کدام مارک می افتید؟ حتما همه شما عزیزان لباس اسپرت و کفش اسپرت این برند را به خاطر دارید. این رویداد معجزه لوگو است.

عوامل زیادی بر عملکرد لوگو تاثیر می گذارد. نوع محصول، سرمایه، سلیقه کارفرما، فرهنگ، زیبایی، ارتباطات و … از جمله عوامل تاثیرگذار هستند لوگوی گرافیکی تاثیر می گذارد. شما باید این را بدانید زیبایی بصری لوگو، یکی از مهمترین عوامل در طراحی لوگو می باشد. لوگو باید به گونه ای طراحی شود که بتواند مخاطب را جذب کند و در ذهن مشتریان باقی بماند. به همین دلیل کمک گرفتن از یک طراح مجرب و با تجربه برای ایجاد یک لوگوی زیبا و هیجان انگیز برای شما ضروری است. کاملا طبیعی است که هر چه طراح تجربه بیشتری داشته باشد، طراحی لوگو اصلی تر و بالغ تر خواهد بود.

دلایل اهمیت لوگو

عوامل متعددی در برندسازی کسب و کار دخیل هستند. در این میان داشتن یک لوگوی خوب نقش بسیار مهم و کلیدی دارد نام تجاری ایناهاش. لوگو بهترین راه برای ارائه کسب و کار شما به مشتریان است. اگر لوگوی شما جذابیت های لازم را دارد؛ می تواند مشتریان و مخاطبین را به بهترین شکل ممکن به سمت کسب و کار شما جذب کند.

  طراحی کارت ویزیت آنلاین – سفارش طراحی کارت ویزیت

تاثیر رنگ در طراحی لوگو

رنگ ها تاثیر روانی زیادی روی مخاطب می گذارند. رنگ ها معمولا سه طیف دارند. در ادامه مطلب رنگ های متنوعی بیان می شود.

 • رنگهای گرم
 • رنگ های سرد
 • رنگ های خنثی

رنگ های قرمز، نارنجی، زرد و تمام طیف های این رنگ ها را رنگ های گرم می نامند. این رنگ ها به مخاطب احساس صمیمیت و گرما می دهد. به همین دلیل، اکثر صاحبان رستوران ها از رنگ های گرم استفاده می کنند که حس صمیمیت را منتقل می کند. استفاده کنید. در مقابل رنگ های سرد حس خنکی و آرامش را به مخاطب القا می کنند. بسیاری از برندها و شرکت های فناوری از رنگ آبی برای لوگوی خود استفاده می کنند.

در نهایت، رنگ های خنثی (خاکستری، نقره ای، خاکستری، قهوه ای، شیری، کرم و …) عمدتا برای پس زمینه استفاده می شود. دانستن تنوع رنگ ها می تواند به طراحان کمک کند تا طرح های جذاب و زیباتری را خلق کرده و به کار گیرند.

آموزش طراحی لوگو

چه دانشجوی گرافیک باشید و چه علاقه مند به طراحی لوگو را یاد بگیریدباید خرج شود آموزش طراحی لوگو شما دارید. زیرا دروس مربوط به طراحی لوگو دائما به روز می شود. یکی از مهمترین نکات در مطالعه طراحی لوگو، اصول طراحی لوگو می باشد. در اینجا چند نکته و اصول برای طراحی لوگو آورده شده است.

 • ماندگاری طراحی لوگو
 • تطبیق پذیری
 • ساده بودن
 • با مشتریان خود ملاقات کنید
 • مدرن بودن
 • به انتخاب اصلی رنگ ها دقت کنید و …

طراحی لوگو با گوشی

به طور کلی دو راه برای ایجاد طراحی لوگو وجود دارد. یکی از این روشها لوگو را سفارش دهید و از این طریق باید به خانه بروید و هزینه ها را بپردازید. از طرفی اگر استعداد طراحی دارید یا تمکن مالی برای سفارش طراحی ندارید می توانید کمک کنید برنامه های کاربردی طراحی لوگو گوشی طرح مورد نظر را دنبال کنید. در اینجا تعدادی از اپلیکیشن های طراحی لوگو با گوشی آورده شده است.

 1. LOGO MARKER PLUS
 2. نشانگر لوگو از IRIS AND SERVICE
 3. لوگو ژنراتور و نشانگر لوگو از آزمایشگاه خلاق نور
 4. خالق لوگو توسط جیمز توماس کارتر
 5. ساخت لوگوی طراحی
 6. نشانگر لوگو از مرکز جهانی برنامه
  درآمد یوتیوب - جواد یاسمی

مزایای طراحی لوگو با گوشی

طراحی لوگو با اپلیکیشن های طراحی موبایل چندین مزیت دارد. این مزایا باعث شده افراد زیادی با استفاده از این اپلیکیشن ها لوگوهای جذاب و زیبایی طراحی و پیاده سازی کنند. مزایای طراحی لوگو با گوشی عبارتند از:

 • سرعت طراحی بالا
 • قیمت مناسب است
 • طراحی بدون نیاز به مهارت های حرفه ای

قیمت طراحی لوگو

برخی افراد فکر می کنند که صرف هزینه برای طراحی لوگو بی فایده است. باید بدانید که داشتن یک لوگوی جذاب و حرفه ای می تواند طبقه کارگر شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. همچنین لوگوی کسب و کار شما نشان دهنده حرفه و نوع فعالیت شماست. به عنوان مثال، وقتی سیستم عامل اندروید را می شنویم، همه به یاد کامپیوتر و چهار پنجره آن می افتیم.

یکی از مهمترین لحظات در طراحی لوگو، تفاهم بین کارفرما و طراح است. به همین دلیل قبل از شروع کار، طراح و کارفرما باید با یکدیگر صحبت کنند و درک درستی از هزینه و نحوه اجرای طرح به دست آورند. باید بدانید که درک قیمت بسیار مهم است. زیرا ممکن است پس از اجرای طرح، کارفرما از قیمت و یا حتی طراحی لوگو ناراضی باشد.

عوامل موثر بر هزینه طراحی لوگو

قیمت لوگو، از حرفه ای به حرفه دیگر متفاوت است. زیرا عوامل متعددی در آن تأثیر می گذارد قیمت طراحی لوگو تاثیر می گذارد. در نتیجه امکان ارائه لیست قیمت مشخص برای طراحی لوگو وجود ندارد. عوامل موثر بر هزینه طراحی لوگو عبارتند از:

 1. نوع لوگو (تایپوگرام، پیکتوگرام و ترکیبی از هر دو)
 2. تعداد نمونه های اولیه
 3. زمان مورد نیاز برای طراحی
 4. ویرایش اغلب مورد نیاز است
  طراحی سایت مشابه دیجی کالا و ۱۱ ویژگی آن

سفارش طراحی لوگو به صورت آنلاین

چندین سایت در وب وجود دارد که می توانید لوگو را مطابق میل و معیارهای خود شخصی سازی کنید. اینترنت و آنلاین سفارش. البته باید بدانید که برخی از طراحان تنها طرح ها را در سایت های دیگر ویرایش کرده و به دست مشتری می دهند. این افراد در واقع لوگوی کپی شده را می فروشند. پس فراموش نکنید که لوگوی خود را از سایت های معتبر سفارش دهید.

نتیجه

طراحی لوگو نقش زیادی در دوام و کارایی برند دارد. اگر به فکر راه اندازی کسب و کار خود هستید، ممکن است بخواهید روی یک لوگو سرمایه گذاری کنید. یادم می آید؛ لوگو تصویری از کسب و کار شما در ذهن مشتریان شماست.