سئوی وردپرس آسانتر است یا قابل برنامه ریزی؟

سایت وردپرسی یا برنامه نویسی شده؟

اگر قصد طراحی یا سفارش سایت برای کسب و کار خود را دارید، بهتر است قبل از انتخاب ساختار سایت از نظر وردپرس یا کدنویسی بدانید. سئو وردپرس ساده تر یا قابل برنامه ریزی است و همچنین مزایا و معایب هر کدام چیست. زیرا فوق العاده ترین سایت بدون سئو مانند یک فضای خالی در بهترین نقطه شهر است که هیچ فایده ای ندارد.

هر کدام از این ساختارها مزایای خود را دارند که برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی خود باید از آن ها آگاه باشید. برای طراحی سایت های کدگذاری شده می توان از PHP، ASP و زبان استفاده کرد.

اهمیت سئو چیست؟

سئو در واقع مجموعه ای از اقدامات است که باعث افزایش رتبه سایت در صفحه SERP گوگل می شود. تکنیک های سئو به طور کلی برای اکثر سایت ها یکسان است، اما روش انجام آنها در سایت های وردپرسی با کدنویسی متفاوت است. کار با سایت های وردپرسی معمولا راحت تر از سایت های کدنویسی است. سئو و ایجاد تغییرات حتی آنقدرها هم سخت نیست، اما مطمئناً سایت وردپرس قادر به رقابت همزمان با سایت برنامه ریزی شده نخواهد بود.

سئو

اهمیت سئو چیست؟

در واقع، هیچ مشکلی غیر منطقی نیست. برنامه نویسی سئو ممکن است برای افرادی که دانش برنامه نویسی ندارند دشوار به نظر برسد، اما دسترسی به صفحه اول گوگل بسیار آسان تر خواهد بود. این به این دلیل است که سایت‌های وردپرس حاوی کدهای زیادی هستند، اما سایتی که به اصطلاح کدنویسی خالص دارد، راحت‌تر از گوگل ایندکس می‌شود.

به یاد داشته باشید که هر چه سایت شما بهینه تر باشد، ترافیک و تعامل بیشتری با کاربران به سایت افزایش می یابد و در نهایت باعث ارتقای کسب و کار می شود.

تفاوت سئوی وردپرس و کدنویسی

شاید بخواهید بدانید که کدنویسی سایت های سئو آسان تر است یا وردپرس؟ همانطور که گفته شد برای دانستن پاسخ این سوال باید به صورت تخصصی و کامل با مزایا و معایب هر کدام و همچنین نحوه سئو کردن هر کدام آشنا باشید. به طور کلی می توان گفت که تکنیک های سئو برای سایت های وردپرسی راحت تر از سایت های کدنویسی است. اما نتیجه مهم این است که هر خروجی را می توان از سایت برنامه ریزی شده به دست آورد.

  آموزش سئو در مشهد (مقدماتی تا پیشرفته)

موتورهای جستجوی گوگل معمولاً سایت های کدگذاری شده استاندارد را بهتر و سریع تر از سایت های وردپرس فهرست می کنند. دلیل این امر ساختار کد استانداردتر این نوع سایت ها است. اما سایت های کدنویسی به دلیل تلاش زیاد، هزینه بیشتری نسبت به سایت های وردپرسی دارند.

درباره سرعت سایت های وردپرسی و کدنویسی

امروزه بر اساس الگوریتم های گوگل، سرعت سایت یکی از مهمترین شاخص های ارزیابی سئوی سایت است. به همین دلیل بهتر است بدانید که سرعت برنامه نویسی سایت ها به طور کلی بهتر از سایت های وردپرسی است. دلیل این امر ممکن است به دلیل استاندارد بودن و همچنین بهینه سازی کدهای سفارشی سایت باشد.

مقایسه سرعت سایت

سرعت برنامه نویسی و وردپرسی سایت

اما باید توجه داشته باشید که این مشکل به شخصی که این کد را می نویسد بستگی دارد و بهتر است از یک متخصص برای طراحی سایت خود استفاده کنید. زیرا صحت کد شرط اصلی موفقیت در استفاده از سایت های برنامه ریزی شده است.

طراحی سایت سئو

آموزش کار با برنامه نویسی و سایت های وردپرسی

یکی از مهم ترین مزایایی که هنگام کار با سایت های وردپرس خواهید داشت، سهولت کار با آن است. زیرا در سایت های وردپرسی به راحتی می توانید ظاهر سایت خود را به روش های مختلف تغییر دهید، از جمله تم ها، ساختار و … علاوه بر این، به راحتی می توانید افزونه ها یا ابزارهای مفید و مفید زیادی را برای بهینه سازی سئو سایت خود نصب کنید.

اما انجام این مراحل برای سایت های کدگذاری شده چندان آسان نیست و باید از یک برنامه نویس خبره و خبره کمک بگیرید.

مزایا و معایب سایت های وردپرس کدگذاری شده را بررسی کنید

پس از مطالعه مطالب بالا متوجه خواهید شد که هر یک از سایت های وردپرسی یا کدگذاری شده دارای مزایا و معایبی هستند که در اینجا به طور خلاصه به آنها اشاره می کنیم:

مزایا و معایب سایت های وردپرسی

قبل از اینکه در مورد مزایا و معایب سایت های وردپرسی صحبت کنیم، بهتر است با مفهوم وردپرس آشنا شویم. در واقع وردپرس نوعی پنل مدیریت محتوا است که از یک سری کدهای PHP از پیش نوشته شده تشکیل شده است. در واقع شما می توانید با ایجاد یک سری تغییرات در خود، از عناصر موجود در این سیستم برای شخصی سازی سایت استفاده کنید.

سئو وردپرس

مزایا و معایب سئو وردپرس

مزایای سایت وردپرس:
 • استفاده آسان از سایت
 • توسعه وب سایت در کمترین زمان ممکن
 • هزینه کمتر برای سئو و طراحی سایت
 • ایرادات سایت را به راحتی عیب یابی و اصلاح کنید
 • پلاگین های زیادی وجود دارد و آماده است
 • امکان استفاده از API
 • سهولت در بهینه سازی سئو
 • وردپرس در بین عموم مردم محبوب است
 • امکان ایجاد تنوع و استفاده از خلاقیت برای طراحی سایت در زمان کوتاه
  بهینه سازی بیش از حد سایت
معایب سایت وردپرس:
 • وجود کدهای زیاد در صفحات
 • شما باید همیشه سایت خود را به روز کنید.
 • برخی از افزونه ها ممکن است با وردپرس سازگار نباشند.
 • با سطح امنیت متوسط ​​و کمتر از سایت های کدنویسی
 • بعداً از سایت برنامه ریزی شده به صفحه اول گوگل برسید
 • ممکن است خطاهایی در سایت وجود داشته باشد که به راحتی اصلاح نشود و سایت نیاز به تغییر داشته باشد.

مزایا و معایب سایت های برنامه ریزی شده

قبل از اینکه به بررسی مزایا و معایب سایت های کد نویسی بپردازیم، بهتر است با مفهوم اولیه سایت های کد نویسی آشنا شویم. در واقع سایت های کدگذاری شده سایت هایی هستند که برای نوشتن آنها از 0 تا 100 کد توسط یک برنامه نویس خبره نیاز است که بسیار پرهزینه و زمان بر است.

سئو برنامه ریزی شده

مزایا و معایب یک سایت برنامه ریزی شده

مزایای یک سایت برنامه ریزی شده:
 • شما در مقایسه با سایت های وردپرسی از امنیت بالایی برخوردار هستید
 • به دلیل بهینه سازی و استفاده از کدهای استاندارد از سرعت بسیار بالایی برخوردار است
 • موتورهای جستجوی گوگل توجه بیشتری به سایت های کدنویسی استاندارد سئو دارند
 • امکان سفارشی سازی با جزئیات بسیار بیشتر از سایت های وردپرس
 • امکان رقابت با هر سایتی
معایب سایت کد شده:
 • دشواری ایجاد تغییرات در کدنویسی سایت ها
 • ساخت این نوع سایت هزینه های بسیار بالایی دارد
 • طراحی زمان بر سایت های کدنویسی

ابزارهای سئو سایت را بررسی کنید

یکی از مهم ترین مسائلی که در انتخاب ساختار سایت باید به آن توجه داشت، امکان استفاده از ابزارها و افزونه ها در آنهاست. زیرا به راحتی می توانید افزونه ها را در سایت های وردپرسی نصب کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

  استراتژی های سئو در سال 2022

از طرف دیگر، در سایت های کدگذاری شده به سادگی نمی توانید ابزار را روی آن نصب کنید. برای استفاده از افزونه، باید آن را از طریق شبیه سازی توسط یک برنامه نویس خبره انجام دهید. به خاطر داشته باشید که نوشتن کد برای سایت های سفارشی وقت گیر و پرهزینه است.

در نظر داشته باشید که برخی از شرکت هایی که رقبایشان سایت برنامه نویسی شده دارند حتما باید سایت برنامه نویسی داشته باشند زیرا علاوه بر ساختاری که دارند زمان بیشتری را صرف سئو کرده اند که شما قادر به رقابت با وردپرس نخواهید بود. مانند سئو سایت های شرکتی، صرافی ارز دیجیتال، خرید تور، خرید مبلمان، خرید گل و …

خلاصه وردپرس و سایت های برنامه نویسی شده

در نتیجه اگر قصد طراحی یا خرید وب سایتی برای کسب و کار خود دارید، باید به یک سری شاخص ها مانند نوع کسب و کار، بودجه و آن توجه کنید تا یک کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشید. کد نویسی سایت یا سفارشی، معمولا کار با آنها کمی سخت است و برای خرید آن باید پول زیادی پرداخت کنید.

اما برخلاف آنها، سایت‌های وردپرسی بسیار ارزان‌تر از سایت‌های کدنویسی هستند و آماده بارگذاری سایت بسیار سریع‌تر هستند. در نتیجه، به طور کلی سایت های وردپرسی را می توان برای اکثر مشاغل مرتبط و بهینه در نظر گرفت.

سوالات متداول

1سئو وردپرس آسان تر است یا کدنویسی؟

پیاده سازی تکنیک های سئو با استفاده از آخرین افزونه های موجود در سایت های وردپرسی بهینه سازی سئو را تسهیل می کند. در مقابل، سایت‌های کد استاندارد کدگذاری شده در موتورهای جستجوی گوگل محبوب‌تر از سایت‌های وردپرسی هستند.

2برای شرکت های بسیار بزرگی مانند دیجی کالا، سایت های وردپرس بهتر هستند یا کدنویسی؟

به طور کلی سایت های برنامه نویسی شده بهتر هستند زیرا قابلیت های سئو زیادی دارند. اما ناگفته نماند که اگر افراد زیادی بخواهند با سایت کار کنند، اگر پنل مدیریتی مشکل باشد، آموزش پنل عمومی ممکن است کمی سخت باشد.

3آیا سایت های وردپرسی عموما بهتر هستند یا سایت های کددار؟

از نظر امکانات و همچنین سودآوری، سایت های وردپرسی گزینه بسیار مناسبی برای اکثر مشاغل هستند.