جریمه گوگل چیست؟ 3 دلیل اصلی برای تحریم سایت

جریمه گوگل جریمه ای است که برای سایت هایی اعمال می شود که محتوای آنها با شیوه های بازاریابی گوگل مغایرت داشته باشد. این تحریم ممکن است به دلیل به روز رسانی الگوریتم های گوگل یا بررسی دستی باشد که نشان می دهد سایت با کلاه سیاه از سئو استفاده می کند. این جریمه برای سایت هایی اعمال می شود که کار اشتباهی انجام داده اند. جریمه گوگل چیست؟ این بدان معنی است که یا سایت شما از نتایج SERP حذف می شود یا رتبه کلمات کلیدی هدف شما به شدت کاهش می یابد.

در این صورت سایت شما در موتورهای جستجو ظاهر نمی شود و ترافیک پیدا نمی کنید بنابراین درآمد شما کاهش می یابد. اگر نگران جریمه شدن سایت شما توسط گوگل هستید، بهتر است سئو سایت را به متخصصی مانند سئو ایران بسپارید.

چرا گوگل سایت ها را جریمه می کند؟

گوگل همیشه متعهد به ارائه مرتبط ترین نتایج جستجو است. به گفته گوگل، هر سایتی که بخواهد نتایج جستجو را تغییر دهد به گوگل آسیب می رساند و باید مجازات شود. جریمه گوگل چیست؟ مجازات گوگل نتیجه الگوریتم های فوق العاده هوشمندی است که دائما در حال تغییر هستند و گوگل از آنها برای خزیدن و مرور سایت ها استفاده می کند. این مجازات ها به گونه ای اعمال می شوند که صاحبان وب سایت متوجه شوند که نباید سعی کنند نتایج جستجو را تغییر دهند.

جریمه از طرف گوگل

دلیل جریمه شدن گوگل

چه اقداماتی توسط گوگل جریمه می شود؟

باید مواردی را بررسی کنید تا سایت شما توسط گوگل جریمه نشود. جریمه گوگل چیست؟ این جریمه ای است که برای جلوگیری از دستکاری نتایج جستجو در سایت ها اعمال می شود. برای جلوگیری از جریمه شدن سایت خود، باید موارد زیر را بررسی کنید:

  1. بازخورد
  2. Spyware یا Adware
  3. لینک ها یا متن های مخفی
  4. تغییر مسیرهای غیرمجاز
  5. ارسال مطالب تکراری
  6. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در هر صفحه
  7. صفحات را با کلمات نامرتبط بارگذاری کنید
  آموزش سئو پیشرفته در سئوی ایرانی

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند منجر به تحریم سایت شود. جریمه گوگل چیست؟ به طور کلی، هر اقدامی که برای کلاهبرداری از موتورهای جستجو و آسیب رساندن به تجربه کاربر انجام شود، جریمه خواهد شد.

نحوه حذف یا بازیابی سایت از پنالتی گوگل

جریمه گوگل چیست؟ اگر سایت شما پنالتی دارد، باید کاری انجام دهید تا در اسرع وقت به رتبه بندی بازگردید. اگر سایت شما به صورت دستی توسط کارمندان گوگل ایجاد شده است، باید از گوگل بخواهید که سایت شما را بررسی کرده و به لیست خود بازگرداند. اگر سایت شما کار اشتباهی مانند تغییر مسیر، خرید لینک و غیره با گوگل انجام داده باشد، کارمندان گوگل سایت شما را جریمه می کنند.

اما اگر سایت شما توسط الگوریتم های گوگل و بدون دخالت دست ساخته شده باشد، در نتایج جستجو قرار خواهید گرفت اما رتبه شما به شدت کاهش می یابد. الگوریتم هایی مانند پاندا، پنگوئن، دزدان دریایی و … سایت هایی که محتوای تکراری منتشر می کنند، کندی بارگذاری، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در صفحات و … را جریمه می کنند. راه بازیابی سایت از جریمه گوگل چیست؟ برای اینکه سایت خود را از جریمه هایی که الگوریتمی هستند خارج کنید، باید شروع به تولید محتوای با کیفیت، ایجاد لینک های مناسب و بهبود سرعت بارگذاری سایت خود کنید.

بازیابی سایت از پنالتی گوگل

بازیابی از گوگل

3 دلیل اصلی برای تحریم سایت ها

یکی از سوالات اصلی صاحبان سایت این است که دلیل اصلی جریمه شدن گوگل چیست؟ دلایل اصلی تحریم شدن سایت ها به شرح زیر است:

  1. از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده کنید
  2. نقض اصول اولیه سئو
  3. عدم تجربه و دانش سئو
  چه چیزی به سئو آسیب می رساند؟ آسیب به سئو

اگر سایت شما توسط گوگل جریمه شده باشد، نامه ای از مدیر سایت دریافت خواهید کرد که دلیل این جریمه را بیان می کند. دلیل ارسال نامه این است که می توانید از تکنیک های سئو برای حذف عاملی که منجر به بازگشت جریمه در رتبه شما شده است استفاده کنید. اگر توسط الگوریتم‌ها تنبیه می‌شوید، برای شما سخت‌تر می‌شود، زیرا باید بین اقدامات اخیر گوگل و ضررهایی که وارد کرده‌اید ارتباط پیدا کنید.

نتایجی که اظهار شده

جریمه گوگل چیست؟ به جریمه هایی که برای جلوگیری از جعل صفحه نتایج بر روی وب سایت اعمال می شود، جریمه می گویند. اگر برای یک وب سایت اعمال شود، ممکن است گران باشد. بهترین راه جلوگیری از تحریم گوگل و الگوریتم های آن است. بدون توجه به دلیل جریمه شدن سایت شما، ترافیک و رتبه بندی را از دست خواهید داد.

محتوای با کیفیت ایجاد کنید و بر کیفیت بازخوردی که دریافت می کنید تمرکز کنید. سایت هایی که توسط گوگل جریمه می شوند اغلب دانش کافی در زمینه سئو ندارند و از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند.

سوالات متداول در مورد پنالتی گوگل چیست؟

1بعد از جریمه شدن سایت توسط گوگل چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که سایت جریمه شود، رتبه کلمات کلیدی شما به شدت کاهش می یابد یا وب سایت شما از نتایج جستجو حذف می شود.

3چه مدت طول می کشد تا از جریمه های گوگل خارج شویم؟

برای جریمه دستی بین 10 تا 30 روز طول می کشد، پس از اینکه تمام اشتباهات را اصلاح کردید و درخواست خود را برای بررسی در سایت ارسال کردید.