جالب ترین ویکی پدیا

ویکی پدیا یک دایره المعارف عمومی و آزاد پر از اطلاعات گوناگون است. در واقع برای هر کلمه کلیدی می توان محتوایی در این سایت پیدا کرد. اما برخی از مطالب را می توان به عنوان جالب ترین مطالب در ویکی پدیا توصیف کرد.

در ادامه در مورد مقالاتی که بیشترین جستجو را در ویکی پدیا دارند صحبت خواهیم کرد. برای یافتن پربازدیدترین مقالات ویکی پدیای فارسی با ما همراه باشید.

جالب ترین ویکی پدیا

جالب‌ترین مقالات ویکی‌پدیا آن‌هایی هستند که بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته‌اند. این مقالات با اطلاعات متفاوت و جالبی که ارائه می دهند با سایر مقالات ویکی متفاوت هستند. در زیر شما را با بیشترین مطالب جستجو شده در ویکی پدیا آشنا می کنیم.

مقاله Signal Wow! (عجب! سیگنال)

این سیگنال توسط دکتر جری آر.ایمان ارسال شد در 15 آگوست 1977 کشف شد. دکتر جری این سیگنال را در حین کار روی پروژه ای به نام جستجوی ذهن بیگانه دید. کل زمان دریافت این سیگنال 72 ثانیه بود و هرگز تکرار نشد. با مشاهده این سیگنال، امیدهای دانشمندان برای یافتن هوش کیهانی در حال افزایش است.

جالب ترین ویکی پدیا و عمو حاجی

طبق اطلاعات دریافتی عمو حاجی 60 سال است که غسل ​​نکرده است. او همچنین از گوشت حیوانات مرده به عنوان غذا استفاده می کند. او در گودال قبر و در پناهگاهی که مردم با بلوک برایش ساخته اند زندگی می کند. انگل شناسان آزمایش های مختلفی بر روی بدن او انجام داده اند. گفتند عمو حاجی بیماری انگلی ندارد.

تئوری های توطئه برای فرود روی ماه

در طول جنگ سرد، برنامه‌های تبلیغاتی آمریکا به این نتیجه رسیدند که تمام یا برخی از مأموریت‌های آپولو بین سال‌های 1969 و 1972 ساختگی هستند. ناسا به دلیل شایعات و شواهد متهم به اختراع فیلم هایی از فرود روی ماه و صخره های منتسب به ماه شده است. برخی افراد نیز در وجود ایستگاه فضایی تردید داشتند.

  بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟ رسانه های اجتماعی چه تاثیری بر کسب و کار دارند؟

پایگاه فضایی بین کهکشانی رودخانه بزرگ

این پایگاه فضایی در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این پایگاه یک فرودگاه عمومی برای عملیات هوایی است. مسیر فرود سیاه رنگ و طول مسیر 1768 متر است. این فرودگاه در ارتفاع 2189 متری از سطح دریا واقع شده است.

بارندگی از حیوانات

جالب ترین چیزها در ویکی پدیا تا زمانی که از آسمان باران می بارد به فضا و فیزیک کوانتوم ختم نمی شود. این پدیده نادر در نتیجه تغییرات آب و هوایی رخ می دهد. البته این عمل از نظر علمی آزمایش نشده است. برخی از دانشمندان دلیل این امر را حرکت ماهی ها و قورباغه ها از گردبادها در مسافت های طولانی و رها شدن آنها در هوا می دانند. در ژاپن در سال 2009 یک ماه باران ماهی بود.

پادشاهی دنیایی دیگر

این یک منطقه خودمختار و به رسمیت شناخته نشده است و در سال 1996 مستقل اعلام شد. این کشور کوچک در جمهوری چک است که توسط زنان اداره می شود. همچنین برای روابط زنان بین مردم ساخته شده است. این منطقه قوانین خاص خود را دارد. همچنین برای افراد مبتلا به سادیسم و ​​مازوخیسم است. ورود همجنس گرایان به دلیل روابط دگرجنس گرا در این منطقه ممنوع است. در ابتدا مساحت آن سه هکتار بود که به هفت هکتار و سپس به چهارده هکتار رسید.

باران خونین

جالب ترین مقالات ویکی پدیا اغلب مرموزترین مقالات ویکی پدیا هستند. باران خونی یا باران سرخ پدیده ای است که در آن باران قرمز یا به قول دیگران خون از آسمان می بارد. موارد زیادی از خونریزی در قرن هشتم قبل از میلاد ثبت شده است. قبل از قرن هفدهم، مردم قطرات باران را خون واقعی می دانستند. همچنین هشدار دادن به چیزهای بد را به فال بد می دانستند. اما دانشمندان بر این باورند که این به دلیل ذرات معلق جلبک کوچکی به نام Trentepohlia annulata در باران است.

  سئو چگونه به فروش کمک می کند؟ افزایش فروش با سئوی ایرانی

پربازدیدترین مقالات ویکی پدیای فارسی

در زیر پربازدیدترین مقالات ویکی پدیای فارسی در سال 2021 را بر اساس موضوعات مختلف ارائه می دهیم.

چهره های ورزشی، فرهنگی و هنری

مصرف کنندگان ایرانی همواره علاقه مند به دنبال کردن آخرین اخبار و اطلاعات افراد مشهور هستند. صفحه مرحوم علی انصاریان یکی از پربازدیدترین مقالات ویکی پدیای فارسی در سال گذشته بود. صفحه ویکی پدیا او بیش از 1.486 میلیون بازدید دارد. این مرد بازیکن سابق پرسپولیس و استقلال بود. در سال های اخیر در عرصه هنر و بازیگری فعالیت داشته است. مرحوم علی انصاریان در بهمن ماه 1378 بر اثر بیماری قلبی درگذشت.

مطلب بعدی مربوط به مرحوم آزاده نامداری است. وی یکی از مشهورترین بازیگران و مجریان تلویزیون بود که در فروردین 1400 درگذشت. صفحه شخصی وی در سال گذشته نزدیک به 1479000 بازدید داشته است.

«کریستیانو رونالدو»، «ایلان ماسک»، «فرشتک حسینی» خواننده «امیر تتلو»، مرحوم «مهرداد میناوند»، «حسن یزدانی» و «نوید محمدزاده» از جمله چهره هایی هستند که صفحات آن ها جزو پربازدیدترین هاست. مقالات در ویکی پدیای فارسی بود.

مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی

پنجمین مقاله پر جستجو در ویکی پدیا «ایران» بود. این صفحه حدود 2 میلیون بازدید داشته است. این صفحه حاوی اطلاعات زیادی درباره ایران است که 164 سردبیر این صفحه را نزدیک به 500 بار ویرایش کرده اند. این صفحه در مورد منطقه، جمعیت، تاریخ، اقتصاد و فرهنگ ایران صحبت می کند.

استرازنکا، جنگ ایران و عراق و بیت کوین از جمله محبوب ترین مقالات ویکی پدیای فارسی در سال گذشته بودند.

جالب ترین ویکی پدیا با شخصیت های سیاسی

پرتقاضاترین ویکی پدیا که در سال گذشته در ویکی پدیا منتشر شد، انتخابات 1400 ریاست جمهوری ایران است. این مقاله نزدیک به 2.6 میلیون بازدید داشته است. علاوه بر این، 254 نفر آن را حدود 1600 بار ویرایش کرده اند.

  آیا سئوی ثابت امکان پذیر است؟ سئوی ثابت با سئوی ایرانی

«ابراهیم رئیسی»، «کاسم سلیمانی»، «سیدعلی خامنه‌ای» از جمله چهره‌های سیاسی بودند که جزو 10 مقاله پربازدید ویکی‌پدیای فارسی هستند.

هر سال در پایان سال، ویکی‌پدیا فهرستی از پرجست‌وجوترین ویکی‌پدیا و جالب‌ترین ویکی‌پدیا را منتشر می‌کند. اکنون عجیب ترین مقالات ویکی را می شناسید. حالا وقت خواندن است.