تاثیر نیم فاصله در سئو ؛ آیا گوگل نقطه ویرگول را می فهمد؟

راهنمای مطالعه

آیا نیم فاصله روی سئو تاثیر می گذارد؟ در سئو ، بسیاری از سوالات متداول وجود دارد که پاسخ روشنی به آنها داده نشده است. تاثیر نیمه راه بر سئو یکی از سوالات متداولی است که هنگام ایجاد محتوا ذهن بسیاری از افراد را مشغول می کند. گوگل تنها دستگاهی است که می تواند نیم فاصله ما را تعیین کند. بنابراین برای پاسخ به این س weال ، باید به بررسی اثربخشی گوگل بپردازیم.

اگر فرصت خواندن متن مقاله را ندارید ، پیشنهاد می کنیم ویدیوی زیر را تماشا کنید که در مدت 3 دقیقه به شما پاسخ می دهد.

نیم فاصله چقدر است؟

قبل از تحقیق در مورد تاثیر نیم فاصله بر سئو ، ابتدا باید بدانیم که نیم فاصله چیست و چرا در فارسی اهمیت دارد.

در زبان فارسی دو نوع فاصله بین کلمات وجود دارد: فاصله بین کلمات یا فاصله واقعی و فاصله در کلمه یا فاصله مجازی (نصف فضا) فاصله واقعی کلمات را کاملاً از هم جدا کرده و استقلال آنها را از یکدیگر نشان می دهد. در مقابل ، از فضای مجازی برای جداسازی کلمات استفاده می شود و نتیجه آن یک کلمه با معنای منحصر به فرد است.

نیم فاصله چیست و در فارسی چه کاربردی دارد؟

مثلا:

“روزنامه نگار” یک کلمه مستقل با معنی مستقل است.

“روزنامه نگار” عبارت دو کلمه ای است که هر یک از آنها معنای مستقلی دارد.

به زبان ساده ، از نیمه فضا ، مانند فضا ، برای تفکیک کلمات و حروف استفاده می شود که در صورت استفاده از فاصله ، معنا را تغییر می دهند و اگر بین آنها فاصله ای وجود نداشته باشد ، آنها به هم متصل هستند. تفاوت این است که هیچ فاصله ای بین حروف و کلمات وجود ندارد ، که با یک نقطه ویرگول از هم جدا شده و آنها یک کلمه محسوب می شوند. از همین رو فاصله صفر آنها همچنین می گویند.

  آموزش بهینه سازی وب سایت و معرفی 9 ابزار مهم

نصف مسافت چه فایده ای دارد؟ معنای کاما در فارسی شیرین

استفاده از نقطه ویرگول خواندن متن را آسان کرده و بر زیبایی آن می افزاید. در اصول نگارش به زبان فارسی رعایت نقطه ویرگول بسیار مهم است. زیرا با کمک نقطه ویرگول متوجه می شویم که با یک واحد معنایی مستقل سروکار داریم. با توجه به اصول نوشتن به زبان فارسی ، در موارد زیر باید از نقطه ویرگول استفاده کنیم:

افعال پیشوند

کمر ، افسردگی و …

افعال پیچیده

کار ، غذا خوردن ، تلاش کردن ، صحبت کردن و غیره

کلمات دارای پسوند یا پسوند

باهوش ، بی ادب و….

کلمات پیچیده و کلمات متشکل از دو بخش

روزنامه نگار ، برنامه نویس و….

ترکیبات احساسی

آب و هوا ، گرگ ها و…

جمع “s”

ماشین ، درخت و…

آیا روبات های گوگل می توانند نیمی از فاصله را درک کنند؟

اکنون که از اهمیت کاما در نوشتن محتوای فارسی مطلع شدیم ، وقت آن رسیده است که تاثیر کاما را در SEO جستجو کنیم. با توجه به اینکه ویرگول متن ما را زیبا تر و خواندنی تر می کند ، تأثیر مثبتی بر بهبود خوانایی و در نتیجه تجربه کاربر خواهد داشت. با این حال ، ما خوانندگان دیگری داریم که انسان نیستند و SEO ما کاملاً به آنها بستگی دارد. Google Works!

بنابراین ، اصلی ترین س weالی که باید برای مطالعه تأثیر نیم فاصله بر سئو به آن پاسخ دهیم این است که آیا ربات های گوگل می توانند نیم فاصله را درک کنند؟

به ژاپنی و تایلندی سلام کنید ، خوشنویسی بدون فاصله!

قابلیت های گوگل را دست کم نگیرید. گوگل به راحتی می تواند پیچیده ترین محتوای متنی و تصویری را تجزیه و تحلیل کند. با این حساب ، او قطعاً قادر است نیمی از فاصله را درک کند. به عنوان مثال ، ژاپنی و تایلندی (تایلندی) نمونه هایی از نقاشی مداوم هستند. به مثال زیر در Google Translate نگاهی بیندازید:

  آموزش محصولات سئو در وردپرس - محصولات سئو وردپرس - SEO ایران

گوگل این قابلیت را دارد که نیمی از فضا را در محتوا درک کند ، حتی زبان هایی هستند که از فضا استفاده نمی کنند

گوگل به راحتی می تواند معنی کلمات و کاراکترهایی که با هم ترکیب شده اند را درک کند. حتی اگر مانند ژاپنی ، هندی و تایلندی ، فاصله ای بین آنها وجود نداشته باشد. از سوی دیگر ، نیمی از مسافت مختص زبان فارسی نیست. در دیگر زبانهای پرکاربرد مانند عربی ، نقطه ویرگول به خوبی تعریف شده است. از این رو: گوگل تفاوت را به راحتی درک می کند.

آیا استفاده از نقطه ویرگول به SEO آسیب می رساند؟

گوگل نه تنها نقطه ویرگول را در فارسی درک می کند ، بلکه در مواردی که بر تجربه کاربر تأثیر مثبت می گذارد ، کاما نیز ارائه می دهد. مثال زیر از نتایج Google Translate این نکته را نشان می دهد:

ترجمه Google را از نصف فضای متن درک کنید

استفاده از نصف فاصله به سایت سئو آسیبی نمی رساند. اما تأثیر مثبت یا منفی محیط SEO به رفتار کاربران ما بستگی دارد.

برای مثال ، در این متن هم از “نیم فاصله” و هم از شکل صحیح آن “نیم فاصله” استفاده کرده ایم. این به دلیل رفتار جستجوی کاربران است که معمولاً هنگام تایپ در نوار جستجو از ترکیب “نیمه فاصله” استفاده می کند و این می تواند بر درک گوگل از این کلمه تأثیر بگذارد.

با این حال ، بهتر است از اصول نگارش فارسی و نقطه ویرگول در متن خود استفاده کنید. به ویژه در مواردی مانند افعال مرکب ، جمع و غیره که توسط گوگل پیشنهاد شده است. اما اگر می خواهید از کلمات کلیدی مهم در عنوان یا عنوان صفحه استفاده کنید و درک گوگل با نقطه ویرگول برای آنها مشکل است ، می توانید از حالت کاما استفاده کنید.

با استفاده از این تکنیک در بیش از 99 درصد عبارات روی صفحات ، ما استانداردهای فارسی را برای نگارش و خوشنویسی به درستی رعایت کرده ایم و از سوی دیگر نگران موقعیت خود در نتایج جستجو نیستیم. برای اطلاعات بیشتر ، پیشنهاد می کنیم مقاله دیگری را در مورد تاثیر استانداردهای نوشتن در SEO بخوانید.

  تقویت کننده چیست؟ - SEO هوشمند

چرا استفاده از نصف فاصله بهتر است؟

ما محتوایی را برای فارسی زبانان تولید می کنیم. بنابراین ، ما باید محتوا را بر اساس اصول نگارش فارسی تولید کنیم. محتوای مبتنی بر اصول نوشتن ، خواندن متن را برای کاربران ما آسان می کند. از سوی دیگر ، ساختار متن منسجم تر خواهد بود. در زیر یک مثال ساده از تأثیر ویرگول بر زیبایی ، خوانایی و ساختار متن آورده شده است:

تأثیر نیمه فاصله بر خوانایی متن و تجربه کاربر

در نهایت ، به یاد داشته باشید که اصول نوشتن برای بسیاری از مخاطبان ارزشمند است و در این زمینه بسیار حساس هستند. به خصوص اگر در زمینه هایی مانند پزشکی ، اخبار ، ادبیات و…. ما کار می کنیم ، رعایت نیمی از فاصله نمی تواند بر قضاوت مصرف کنندگان مارک ما تأثیر منفی بگذارد.

ممکن است تصور کنید که استفاده از نصف فاصله شانس شما را برای ظاهر شدن در نتایج جستجو کاهش می دهد ، یا ممکن است فکر کنید که این توجه به جزئیات نقشی در سئوی سایت ندارد. من با اطمینان می گویم که شما در اشتباه هستید!

مهمترین هدف ما تولید محتوا و SEO است. رضایت مصرف کننده. رسیدن به 1 نتیجه جستجوی اول تنها یکی از نتایج تلاش های ما در این راستا است.

در کارگاه محتوا ، ما به طور کامل از استانداردهایی مانند نیم فاصله مطلع خواهیم بود که در جلب رضایت کاربران و گوگل از محتوای صفحه م areثر است.

تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید ، آیا فکر می کنید استفاده از نصف فاصله تاثیر مثبتی یا منفی بر سئو دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید