تاثیر ثبت نام در نقشه گوگل بر سئو سایت

فهرست موضوعات این درس

چرا باید در Google Maps ثبت نام کنیم؟

همانطور که می دانید گوگل الگوریتم های زیادی برای ایندکس کردن سایت های مختلف سئو به منظور ایندکس صفحات ایجاد کرده است. یکی از آنها سئوی محلی یا سئوی محلی است. برای واجد شرایط بودن سئو سایت خود، باید مکان کسب و کار خود را در Google Maps ثبت کنید.

به این ترتیب کاربران می توانند با جستجوی ساده متوجه مکان کسب و کار شما شوند و در نتیجه با اطمینان بیشتری از محصولات یا خدمات شما استفاده کنند. Google Map موقعیت جغرافیایی بیشتری را نشان می دهد تا کاربران بیشتری را به سایت شما جذب کند. در نتیجه سئو با افزایش ترافیک بهبود می یابد.

نقشه گوگل چیست؟

نقشه های گوگل یا نقشه های گوگل یک پلتفرم و برنامه نقشه برداری وب است که توسط گوگل ارائه شده است. تصاویر ماهواره ای، عکاسی هوایی، نقشه های خیابانی، نمای پانوراما تعاملی 360 درجه خیابان (نمای خیابان)، شرایط ترافیکی در زمان واقعی، پیاده رو، ماشین، دوچرخه، سفر هوایی (بتا) و حمل و نقل عمومی. از سال 2020، بیش از 1 میلیارد نفر در سراسر جهان هر ماه از Google Maps استفاده می کنند.

صاحبان مشاغل برای دسترسی آسان به جستجوی محلی آدرس خود را در Google Maps ثبت می کنند تا کاربران بتوانند به راحتی نیازهای خود را برآورده کنند.

اهمیت ثبت مکان در گوگل مپ برای سئو

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که گوگل مپ از آن بهره می برد ترافیک بسیار بالا است. این منبع با بیش از 8 برابر ترافیک بیشتر از سایر شبکه های اجتماعی، توانسته است افراد زیادی را به خود جذب کند سئو جذب فعالیت گوگل راه ها و تکنیک های زیادی را برای بهینه سازی سئوی شما معرفی کرده است که یکی از آنها ثبت موقعیت مکانی شما در گوگل مپ است. کاربران با بررسی و ارزیابی موقعیت کسب و کار شما می توانند تاثیر زیادی بر سئوی شما داشته باشند.

اما یک نکته مهم که باید در نظر داشته باشید این است که شما مجبور نیستید کسب و کار خود را تنها با هدف کسب امتیاز سئوی محلی اداره کنید. در عوض، باید موقعیت مکانی خود را در Google Maps ثبت کنید تا کاربران را از موقعیت خود مطلع کنید و اعتماد آنها را به سایت خود جلب کنید.

اهمیت ثبت نام در گوگل مپ

نیازهای کاربر یا Google Map را برآورده کنید

تاثیر ثبت نام در نقشه گوگل بر سئوی محلی

با ثبت مکان کسب و کار خود در گوگل مپ می توانید تاثیر زیادی بر سئوی محلی یا سئوی محلی داشته باشید. با ورود بازدیدکنندگان بیشتری به سایت و لذت بردن از تجربه کاربری خوب، گوگل متوجه این موضوع می شود و علاوه بر محله، سایت را به همه نشان می دهد. به همین دلیل، در اینجا 4 مورد از تأثیرات مکان Google Maps بر سئوی محلی آورده شده است:

دسترسی آسان کاربر به سایت شما

همانطور که راه را برای ترافیک بهتر هموار می کنیم، یکی از بهترین راه ها برای دسترسی کاربران به سایت شما این است که به راحتی موقعیت کسب و کار خود را در Google Maps ثبت کنید. در نتیجه، اگر به دنبال راهی آسان برای مشاهده بهتر سایت خود هستید، ثبت مکان در Google Maps می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

دسترسی سریع کاربران به سایت

دسترسی آسان کاربر به سایت شما

امکان استفاده از نقشه گوگل در تمامی سیستم عامل ها

یکی دیگر از ویژگی های مهم ثبت مکان کسب و کار در نقشه گوگل این است که نقشه گوگل ریسپانسیو است. به گونه ای که کاربران به راحتی می توانند موقعیت کسب و کار شما را در گوگل مپ در دستگاه های مختلف مانند لپ تاپ، تلفن همراه، تبلت و سایزهای دیگر مشاهده کنند.

پیوند خارجی به نقشه گوگل

همچنین می توانید به مکان کسب و کار خود در گوگل مپ در صفحات سایت خود متصل شوید و تاثیر بسیار مثبتی بر سئوی سایت خود داشته باشید. لینک های خارجی معمولاً لینک هایی هستند که صفحات سایت شما را به صفحات سایت های دیگر با دامنه های مختلف پیوند می دهند.

اعتماد گوگل را در سایت خود جلب کنید

علاوه بر این، اگر موقعیت مکانی کسب و کار خود را به درستی در نقشه گوگل ثبت کنید، ربات های گوگل به دامنه سایت شما اعتماد بیشتری خواهند کرد و در نتیجه از قدرت دامنه شما برای بهبود سئو استفاده خواهند کرد.

اگر اطلاعات موقعیت مکانی کسب و کار خود را به طور دقیق و صحیح ثبت کنید، قدرت دامنه سایت شما می تواند تا حد زیادی بهبود یابد. در نهایت به بهترین صفحات گوگل خواهید رسید.

نحوه ثبت مکان در نقشه گوگل

به دلایلی نمی توانیم در ایران کسب و کار ثبت کنیم. اما تصمیم این است که کسب و کار خود را به عنوان یک مکان تاسیس ثبت کنیم.

مکان را در Google Maps ذخیره کنید

نحوه ثبت مکان در نقشه گوگل

مراحل ثبت مکان در نقشه گوگل

  1. ابتدا «گوگل مپ» را به زبان فارسی در گوگل جستجو کنید.
  2. وارد Google Maps شوید.
  3. روی منو کلیک کنید.
  4. گزینه «افزودن مکان» را انتخاب کنید.
  5. اکنون می توانید تمام اطلاعاتی را که می خواهید به اشتراک بگذارید وارد کنید.

اگر گوگل اطلاعات شما را منتشر کند، یک ایمیل برای شما ارسال می کند تا با موفقیت ثبت نام کنید. در غیر این صورت همچنان اعلام می کند که ثبت نام تکمیل نشده است. در صورت عدم پذیرش، می توانید ایمیل دیگری را امتحان کنید و این بار از طرف کسب و کار بیشتر مراقب باشید.

خلاصه ثبت نام مکان در نقشه گوگل

نتیجه را می توان به دست آوردیک مکان را در Google Maps ذخیره کنید نقش مهمی در بهبود سئوی محلی دارد و شما می توانید با وارد کردن اطلاعات صحیح و دقیق در مورد مکان کسب و کارتان به بهبود سئوی خود کمک قابل توجهی کنید. علاوه بر ثبت مکان کسب و کار خود در گوگل مپ، می توانید به گوگل مپ خود در صفحات سایت خود لینک دهید و در نهایت از نقاط پیوند خارجی برای بهبود سئو سایت خود بهره ببرید.

در نتیجه می توان گفت که ثبت دقیق و صحیح مکان کسب و کار ما در گوگل مپ می تواند برای سئو سایت شما بسیار مفید باشد و گوگل حتی می تواند اعتماد شما را به سایت شما افزایش دهد و در نهایت قدرت دامنه سایت شما را افزایش دهد. بسیار بزرگتر.

سوالات متداول

1علاوه بر وارد کردن اطلاعات موقعیت مکانی صحیح و دقیق در گوگل مپ، چه اقدامات دیگری را می توان برای بهبود سئو انجام داد؟

شما می توانید با پیوند دادن صفحات سایت خود به نقشه مرتبط با نقشه گوگل خود از پیوندهای خارجی بهره ببرید.

2آیا قرار دادن آدرس و مکان کسب و کار در Google Maps سئو را بهبود می بخشد؟

اگر این اطلاعات به صورت دقیق و صحیح وارد شود، می تواند برای سئوی شما بسیار مفید باشد.

3آیا برای ثبت نام در سایت در Google Maps هزینه ای پرداخت کرده اید؟

خیر، این اقدام رایگان است و به راحتی می توانید آدرس کسب و کار خود را در گوگل ثبت کنید.

ادامه مطلب

  مشاوره سئو حرفه ای چیست؟