بهبود cx از طریق SEO – 3 تکنیک برای بهبود cx

CX چیست؟

تجربه مشتری یا CX روشی است که شرکت ها با مشتریان تعامل یا ارتباط برقرار می کنند. در واقع cx تجربه مشتری و ارتباط با محصولات برند است. آنچه قبل از خرید شروع می شود تا بعد از خرید و استفاده و تکرار ادامه دارد. مشتری می تواند با سایت، محصولات، ایمیل و … شما به خوبی تعامل داشته باشد بهبود cx از طریق سئو ممکن است؟ استراتژی های سئو و بازاریابی محتوا به تعامل بهتر با مشتریان کمک می کند.

cx یا تجربه مشتری

CX چیست؟

cx یا تجربه مشتری را بهبود بخشید

هدف سئو افزایش ترافیک وب سایت است. بهینه سازی وب سایت به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی در صفحات سایت حرکت کنند. با سئو می توانید به مشتریان خود کمک کنید تا سایت شما را راحت تر پیدا کنند. بهبود cx از طریق سئو به شما این امکان را می دهد که اطلاعات مفیدتری را با کاربران به اشتراک بگذارید و به آنها کمک کنید تا سایت و کسب و کار شما را بهتر بشناسند.

اگر به عنوان یک مدیر کسب و کار هدف شما فروش بیشتر است، باید این کار را انجام دهید بهبود تجربه مشتری اولویت شما باشید بهبود cx از طریق SEO به شما کمک می کند تا مشتریان را از محصولات و خدمات خود راضی تر کنید و کسب و کار خود را به دوستان خود توصیه کنید.

ارتباط بین SEO و cx چیست؟

وظیفه اصلی سئو بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است. هنگامی که سایت خود را برای کلمات کلیدی مورد نظر خود بهینه کنید، شانس شما برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر افزایش می یابد. طبق الگوریتم های گوگل، داشتن استراتژی cx ضروری است.

  بازاریابی برای نظرات فراتر از انتظارات کاربر و گوگل است

وقتی گوگل سایت شما را می خزند، علاوه بر توجه به کیفیت محتوا، تمرکز زیادی روی تجربه کاربری یا UX دارد. ایجاد محتوای با کیفیت و افزایش سرعت سایت به بهبود تجربه مشتری کمک می کند. در واقع، بهترین راه برای بهبود تجربه مشتری، بهبود cx از طریق است سئو است.

ارتباط بین سئو و تجربه مشتری چیست؟

ارتباط بین SEO و cx چیست؟

چگونه سئو می تواند CX را افزایش دهد؟

  1. لینک ها و مراجع داخلی بهترین راه برای هدایت ترافیک ارگانیک به وب سایت شما این است که مطمئن شوید صفحات شما به خوبی پیوند دارند.
  2. محتوای بسیار حرفه ای ایجاد کنید.
  3. زمان بارگذاری صفحه خود را افزایش دهید.
  4. نیازهای بازدیدکنندگان خود را شناسایی کنید.

تفاوت بین ux و cx چیست؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که ux هیچ تفاوتی با cx ندارد، اما این دو با هم متفاوت هستند. UX شامل افرادی است که با محصولات شما و تجربه به دست آمده از آن تعامل تعامل دارند، اما cx شامل تمام تعاملات کاربر با سایت است و به بخش های جزئی محدود نمی شود. در واقع ux بخشی از cx است.

شما می توانید از تکنیک های سئو برای بهبود تجربه مشتری از سایت خود استفاده کنید و در نتیجه به طور همزمان رتبه خود را بهبود بخشید و ترافیک بیشتری دریافت کنید.

cx را با ux مقایسه کنید

تفاوت بین ux و cx چیست؟

تکنیک های سئو برای افزایش cx

شما باید از تکنیک هایی برای بهبود cx از طریق سئو استفاده کنید. این تکنیک ها به شما کمک می کند تا ترافیک و فروش بیشتری داشته باشید. سئو با گذشته بسیار متفاوت است و دیگر محدود به پر کردن صفحات سایت با کلمات کلیدی نیست. تکنیک های SEO که به تجربه مشتری کمک می کند شامل موارد زیر است:

  راهنمای خدمات سئو سایت

از لینک ها و مراجع استفاده کنید

زمانی که هدف شما دریافت ترافیک بیشتر است، صفحات شما باید به خوبی پیوند داده شوند. لینک ها نه تنها دسترسی به سایت شما را بهبود می بخشند، بلکه سئوی شما را نیز بهبود می بخشند. استفاده صحیح از بازخورد تکنیکی برای بهبود cx از طریق سئو است.

بهتر است لینک های داخلی خود را در قسمت جدید باز نکنید و در قسمت جدید فقط لینک های خارجی را باز کنید. اگر مشکلات UX را در سایت خود برطرف کنید، قطعا تجربه مشتری شما بهبود خواهد یافت.

سرعت بارگذاری سایت را افزایش دهید.

یکی از عوامل مهمی که باعث بهبود cx می شود سرعت بارگذاری سایت است. بازدیدکنندگان زمان و حوصله بسیار کمی دارند و اگر بارگذاری یک صفحه بیش از حد طول بکشد، احتمال اجتناب از سایت شما افزایش می یابد که باعث کاهش رتبه سایت شما در سرویس گوگل می شود.

سرعت سایت را افزایش دهید

سرعت بارگذاری سایت را افزایش دهید

به نسخه موبایل و موبایل فرندلی دقت کنید

امروزه کاربران دسکتاپ هر روز که می گذرد در حال کاهش هستند و بر خلاف کاربران موبایل با شیب بسیار تند در حال افزایش هستند. این تغییر در رسانه، نحوه تعامل مردم با اینترنت را تغییر داده و گوگل را به توجه بیشتر به کاربران موبایل واداشته است.

پس از معرفی الگوریتم Mobilegeddon، سایت هایی که روی نسخه موبایل تمرکز نداشتند از صفحه نتایج حذف شدند. سایت هایی که برای نسخه موبایل بهینه شده اند خیلی سریع ایندکس می شوند و این نیز تاثیر مثبتی بر cx دارد.

  Google Dance و راه های بهبود سایت خود را با Google Dance تنظیم کنید

نتایجی که اظهار شده

به عنوان یک صاحب کسب و کار، قطعا هدف اصلی شما افزایش درآمد است. اگر می خواهید به این هدف برسید، باید مشتریان خود را راضی نگه دارید. این باعث افزایش عمر کسب و کار شما می شود. بهترین راه برای راضی نگه داشتن مشتریان، بهبود cx از طریق SEO است.

سوالات متداول

1آیا سئو می تواند cx را بهبود بخشد؟

بله، زمانی که از تکنیک های سئو مناسب استفاده می کنید، می توانید تجربه مشتری را در سایت خود بهبود بخشید. هر قدمی که برای سئو بردارید، از ایجاد محتوای با کیفیت گرفته تا ارتباط مناسب، در واقع به بهبود تجربه مشتری کمک کرده است.

2چگونه سئو را بهبود بخشیم؟

محتوای مفید و با کیفیت ایجاد کنید و استفاده از عکس و فیلم را در محتوا فراموش نکنید.

3سئو چگونه بر تجربه مشتری تاثیر می گذارد؟

سئو نه تنها بر خرید مشتریان تأثیر می گذارد، بلکه مشتری را به برند شما وفادار می کند.

جذب مشتری با کمک سئو