افزایش بودجه چه تاثیری بر سئو دارد؟ سئو، سئو سایت

بودجه کرال چیست؟

قبل از اینکه بگوییم، بودجه خزنده چه تأثیری بر سئو دارد؟ ابتدا باید آن را تعریف کنیم. در حقیقت خزیدن بودجه سایت تعداد صفحاتی است که موتورهای جستجو می توانند در یک بازه زمانی مشخص بخزند. موتورهای جستجو بودجه خزیدن را بر اساس محدودیت خزیدن و تعداد دفعات خزیدن در این صفحه محاسبه می کنند. اگر بودجه خود را برای خزیدن در سایت از دست بدهید، موتورهای جستجوگر گوگل و ربات ها نمی توانند سایت شما را به درستی اسکن کنند و این به سئو سایت شما آسیب می رساند.

دلیل اختصاص بودجه خزنده به سایت ها

یکی از سوالاتی که مطرح می شود این است که چرا موتورهای جستجو برای سایت ها بودجه های خزنده در نظر می گیرند؟ زیرا آنها منابع محدودی دارند و باید توجه خود را بین میلیون ها سایت توزیع کنند. پس باید خزیدن را در اولویت قرار دهند. به همین دلیل است که به هر سایت بودجه خزیدن اختصاص می دهند.

تاثیر افزایش بودجه بر سئو

ربات گوگل سایت را می خزد

نحوه اختصاص بودجه به وب سایت های خزنده

تو باید بدانی بودجه کراولی چگونه در وب سایت ها توزیع می شود؟ تخصیص این بودجه به وب سایت ها بر اساس دو عامل است. این عوامل عبارتند از:

  1. تا چه حد می توان سایت را خزی کرد و صاحب سایت چه چیزی را ترجیح می دهد؟
  2. کدام URL ارزش دوباره خزیدن را دارد؟ این عامل به محبوبیت این صفحه و تعداد به روز رسانی هایی که برای آن انجام می شود بستگی دارد.

بودجه خزنده یک اصطلاح بسیار رایج است سئو و این اصطلاح به نام فضا و زمان خزش نیز شناخته می شود. نیازی به گفتن نیست که خزیدن فقط مربوط به صفحات نیست و بودجه به هر چیزی که موتورهای جستجو به دنبال آن هستند اختصاص می یابد.

  اولویت های بازاریابی محتوا در سال 2022

چه عواملی بر بودجه خزنده تأثیر می گذارد؟

برای اینکه بفهمید بودجه خزنده چه تاثیری بر سئو دارد؟ باید بدانید چه عواملی می توانند بر این بودجه تاثیر بگذارند. اگر ربات های گوگل صفحات خود را خزی نکنید. صفحات شما ایندکس نمی شوند و هیچ رتبه ای دریافت نمی کنید. از عوامل مؤثر مهم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تغییر مسیر یا تغییر URL ها بودجه شما را برای خزنده ها کاهش می دهد.
  • اگر بخش بزرگی از صفحه را به سایت خود اضافه کرده اید، مطمئن شوید که بودجه کافی برای خزیدن برای فهرست کردن آن دارید.
  • اگر یک سایت بسیار بزرگ با تعداد صفحات زیاد دارید، مطمئن باشید که گوگل در شناسایی صفحات با مشکل مواجه خواهد شد.
ارتقاء سئوی ایرانی

ربات های گوگل به دنبال سئوی ایرانی هستند

راه های افزایش بودجه برای خزیدن در سایت

اگر بودجه خزیدن خود را به هر دلیلی کاهش یا کاهش دهید، صفحات شما ایندکس نمی شوند و در نتایج SERP گوگل قرار نمی گیرید. راه های افزایش بودجه خزیدن شامل موارد زیر است:

سرعت سایت خود را افزایش دهید

برای افزایش بودجه برای خزیدن سایت خود، بهتر است سرعت بارگذاری سایت را بهبود ببخشید. افزایش سرعت سایت باعث خزیدن ربات های گوگل در صفحات سایت می شود.

در واقع با افزایش سرعت سایت تجربه کاربری را بهبود می بخشید و این باعث افزایش بودجه می شود. اگر سرعت شما پایین است و ربات های گوگل زمان زیادی می برد، بودجه شما کاهش می یابد. افزایش سرعت سایت باعث می شود ربات های گوگل صفحات بیشتری نسبت به سایت شما بازدید کنند.

  ابزارهای تحلیل سئو و 18 ویژگی

از لینک های داخلی استفاده کنید

ربات های گوگل یا ربات های گوگل به صفحاتی که تعدادی لینک داخلی و خارجی دارند اولویت می دهند. بهتر است از لینک های داخلی در صفحات خود استفاده کنید تا بهتر ایندکس شوند و بودجه خزیدن سایت خود را افزایش دهید. هرچه بودجه خزنده بیشتری داشته باشید، سئو سایت شما بهتر می شود. گوگل می گوید URL های محبوب بیشتری را می خزد.

از ارسال صفحاتی که لینکی در آنها وجود ندارد خودداری کنید. گوگل در یافتن صفحاتی که به آنها لینک ندارند مشکل دارد. بنابراین اگر می خواهید بودجه سایت خود را افزایش دهید، حداقل یک لینک داخلی یا خارجی در محتوایی که می خواهید منتشر کنید قرار دهید.

از ارسال مطالب تکراری خودداری کنید

از دست دادن بودجه کرال باعث از کار افتادن سایت می شود. بهتر است از محتوای تکراری خودداری کنید تا از بودجه خزیدن جلوگیری کنید. محتوای تکراری می تواند به بودجه خزیدن سایت شما آسیب برساند و آن را کاهش دهد. مطمئن شوید که تمام صفحات شما دارای محتوای منحصر به فرد و با کیفیت هستند.

نتایجی که اظهار شده

برای موفقیت در فرآیند سئو، باید به بودجه خزیدن در سایت خود توجه کنیم. برای جلوگیری از کاهش بودجه برای خزیدن سایت، بهتر است سرعت بارگذاری سایت خود را افزایش دهیم تا ربات های گوگل از صفحات بیشتری از سایت ما بازدید کنند.

سوالات متداول

2چگونه بودجه خزیدن خود را افزایش دهیم؟

برای افزایش بودجه خزیدن سایت، بهتر است از ایندکس شدن صفحاتی که نمی خواهید ایندکس شوند جلوگیری کنید.

3آمار خزیدن چیست؟

آمار خزیدن به شما می گوید که گوگل کدام صفحات و چه زمانی را خزیده است