آیا سئو منجر به فروش بیشتر می شود؟ فروش بیشتر با سئو

ارتباط مستقیم بین سئو و فروش

یکی از مهمترین اهداف هر فردی در کسب و کار شما افزایش فروش خدمات یا محصولات است و شما می توانید با بهبود سئو شانس فروش و خدمات در سایت خود را افزایش دهید. ممکن است راه های زیادی را امتحان کرده باشید، اما به نتیجه دلخواه نرسیده باشید. فروش بیشتر با سئوی تضمینی قطعا آخرین راه حل شما خواهد بود. سئو کلید موفقیت هر کسب و کار مدرن است، اما همچنین می تواند دید و دسترسی آنلاین شما را افزایش دهد.

به عنوان مثال، شما حتی ممکن است یک سرویس Google بسیار پیشرفته دریافت کنید، اما فروش زیادی نداشته باشید. در زیر به بررسی علت این اتفاق و همچنین یک سری تکنیک های بسیار مهم برای بهبود سئوی سایت و تاثیر سئو در افزایش فروش خدمات سایت می پردازیم پس با ما همراه باشید.

آیا ممکن است در صفحه اول گوگل باشید اما فروش نداشته باشید؟

بله این امکان وجود دارد پس سئو چگونه می تواند فروش را تضمین کند؟ این نکته برای برخی از کارفرمایان است. پاسخ ساده است؛ یا قیمت محصولات را بالا برده اید یا مشتری را راضی نگه نداشته اید (تحویل به موقع، بسته بندی بد و …)، علامت گذاری نکرده اید، UX خوبی ندارید و … که باعث می شود مشتری شما را انتخاب نمی کند اما خبر خوب این است که سئو ایران تمامی خدمات ذکر شده را برای فروش بیشتر با سایت سئو انجام می دهد.

تجزیه و تحلیل سایت برای فروش بیشتر

تیم بازاریابی سایت را بررسی می کند

بهبود سئو برای فروش بیشتر

همانطور که می دانید امروزه بسیاری از شرکت ها آفلاین هستند و اگر می خواهید با سئو فروش بیشتری داشته باشید و فروش محصولات یا خدمات تجاری خود را افزایش دهید، داشتن یک وب سایت می تواند کمک قابل توجهی به شما کند. به اهداف خود نزدیکتر شوید. اما تنها داشتن یک وب سایت فروشگاهی پیش نیاز موفقیت در این زمینه نیست و باید سئو را بهبود بخشید.

  مشاوره سئو

تکنیک های زیادی برای بهبود سئو وجود دارد که باید توسط یک متخصص بررسی شود. زیرا هرچه سئوی شما بهتر باشد، سایت شما در صفحه نتایج گوگل رتبه بهتری خواهد داشت. اما به خاطر داشته باشید که شما حتی ممکن است موقعیت بسیار خوبی در صفحه Google serp داشته باشید، اما فروش کسب و کار شما آنطور که می خواهید خوب نیست. در ادامه این موضوع و همچنین برخی از مهم ترین تکنیک های سئو را به تفصیل بررسی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی پرفروش ترین کسب و کار اینترنتی

مهمترین تکنیک های سئو

امروزه راه ها و روش های زیادی برای بهبود سئو وجود دارد که در ادامه به برخی از مهم ترین این تکنیک ها اشاره خواهیم کرد. با استفاده از تکنیک های سئو زیر می توانید شانس خود را برای فروش محصولات تجاری افزایش دهید:

استفاده بهینه از کلمات کلیدی

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌هایی که در یک سایت می‌تواند به طور قابل توجهی سئوی آن سایت را بهبود بخشد، انتخاب کلمات کلیدی مناسب با سرعت جستجوی متعادل است. از ابتدای سایتی که خریداری کرده اید نمی توانید از محبوب ترین کلمات کلیدی استفاده کنید.

این نه تنها باعث بهبود سئو سایت شما نمی شود، بلکه ممکن است اعتبار شما را در گوگل کاهش دهد. به عنوان مثال، بهتر است در ابتدا از کلمات کلیدی نسبتا طولانی یا کلمات کلیدی LTK استفاده کنید تا بتوانید از آنها برای کسب رتبه خوبی در صفحه جستجوی گوگل استفاده کنید.

فروش بیشتر یا سئو

فروش آنلاین را افزایش دهید

از محتوای با کیفیت بهره ببرید

امروزه یکی از مهم ترین شاخص هایی که گوگل با استفاده از الگوریتم پاندا بررسی می کند، کیفیت، اثربخشی و مرتبط بودن محتوا برای سایت است. تولید محتوا باید زیر نظر کارشناس انجام شود تا با سئو فروش بیشتر شود.

  سئو در سال 1401

در نتیجه شما باید محتوای مفید و با کیفیتی را ایجاد کنید که مرتبط با عنوان و سایت شما باشد. از آنجایی که ربات های گوگل محتوای کم ارزش و کم ارزش را از محتوای با کیفیت تشخیص می دهند، می توانند سایت هایی را که محتوای مناسبی ندارند جریمه کرده و رتبه آنها را پایین بیاورند. در نتیجه سعی کنید محتوایی برای سایت خود ایجاد کنید که مفید باشد و کاربر به سرعت سایت شما را ترک نکند.

بهبود وضعیت سئو داخلی سایت

به یاد داشته باشید که هرچه سئوی داخلی شما بهینه تر باشد، عملکرد و مزایای سایت خود را برای گوگل بهتر تشخیص خواهید داد. برای انجام این سئو باید نکات زیادی را رعایت کنید که مهمترین آنها به شرح زیر است:

  • وجود کلمات کلیدی یا مترادف آنها در توضیحات متا
  • از عنوان مناسبی استفاده کنید که نرخ جستجوی متعادلی نسبت به سایت داشته باشد
  • تکرار بهینه کلمات کلیدی در صفحه سایت
  • استفاده بهینه از لینک های داخلی برای ارتباط بین صفحات سایت
  • وجود کلمات کلیدی در پاراگراف اول ترجیح داده می شود
  • و….

بهبود وضعیت UX سایت

اگر کار با سایت برای کاربر سخت است، شک نکنید که از سایت شما خارج خواهد شد. راحتی کاربران با سایت عامل بسیار مهمی به خصوص برای سایت های فروشگاهی است. نحوه ثبت آنها، انتخاب محصولات، فیلترها و دسته بندی محصولات … برای مشتری مهم است.

فروشگاه اینترنتی سئو

فروشگاه آنلاین

سایت واکنش گرا

سایت باید در همه دستگاه های هوشمند به درستی نمایش داده شود و همه عناصر باید به درستی کار کنند. در غیر این صورت سایت پاسخگو نیست.

  جریمه گوگل چیست؟ 3 دلیل اصلی برای تحریم سایت

آیا داشتن رتبه بسیار خوب در گوگل تضمینی برای افزایش فروش محصولات در سایت است؟

خیر، زیرا ممکن است برخی از تکنیک های سئو را رعایت نکنید و با رتبه خوب در گوگل اشتباه بگیرید.

نتیجه گیری برای افزایش فروش با بهبود سئو

امروزه یکی از مهم ترین مسائلی که بهینه سازی آن می تواند باعث افزایش فروش محصولات یا خدمات در سایت شود، سئو زیرا هرچه سئو سایت شما بهتر باشد، ربات های گوگل می توانند به سایت شما توجه بیشتری کنند. در این مقاله به برخی از مهم ترین تکنیک های سئو پرداخته ایم و می توانید با سئو فروش بیشتری را تجربه کنید و با روش های آن برای بهره مندی از این خدمات آشنا شوید.

سوالات متداول

1آیا سئو سایت شما را برای افزایش فروش بهینه می کند؟

بله، زیرا ربات‌های گوگل به سایت‌هایی با وضعیت سئوی بهتر می‌توانند رتبه‌بندی بهتری در صفحه Google SERP کسب کنند و در نهایت ممکن است فروش در آن سایت‌ها افزایش یابد.

2چرا یک سایت می تواند رتبه خوبی داشته باشد اما فروش کافی نداشته باشد؟

این نوع مشکل معمولا برای سایت هایی رخ می دهد که دامنه خود را به درستی در ربات های گوگل نمایش نمی دهند یا از کلمات کلیدی نامناسب استفاده می کنند.

3واکنش سایت چه تاثیری بر فروش سایت دارد؟

امروزه افرادی با دستگاه های متعدد می توانند به سایت شما دسترسی داشته باشند. در نتیجه بهینه سازی سایت تمامی دستگاه ها به افراد این امکان را می دهد که با استفاده از هر نوع دستگاهی از خدمات سایت شما استفاده کنند.