آموزش بهینه سازی وب سایت و معرفی 9 ابزار مهم

راه های افزایش سرعت سایت

اگر می خواهید سئو سایت خود را بهبود ببخشید و ترافیک سایت خود را افزایش دهید، بهینه سازی سرعت سایت یکی از مهمترین اقدامات است. هر چه سرعت سایت شما بهتر باشد، نرخ پرش کمتر می شود. یعنی اگر سرعت سایت بهینه شود، کاربران تجربه کاربری بسیار بهتری نسبت به سایت شما خواهند داشت. در نتیجه بهتر است با ما همراه باشید تا آموزش بهینه سازی سرعت سایت، ابزارهای نظارت بر سرعت سایت و بهترین ترفندهای افزایش سرعت سایت را به شما معرفی کنیم.

راهنمای سرعت سایت: ابزارهای تست سرعت سایت

سرعت سایت به چه معناست؟

به طور کلی سرعت سایت به این معناست که وقتی کاربری می خواهد وارد سایت شما شود چقدر طول می کشد تا به طور کامل در آن باز شود. طبق تحقیقات انجام شده توسط بهترین ابزارهای تست سرعت، سرعت بارگذاری اکثر سایت ها در سراسر جهان به طور متوسط ​​6 ثانیه است. اما بهترین زمان برای بالا رفتن از صفحه سایت کمتر از 3 ثانیه است که با خواندن این مقاله با بهترین ترفندها برای بهینه سازی سرعت سایت آشنا خواهید شد.

سرعت سایت را افزایش دهید

سایت پر سرعت

نحوه تشخیص سرعت سایت

می توانید یک صفحه مخفی یا امن برای تست سرعت سایت خود ایجاد کنید، سپس صفحه سایت خود را بارگذاری کنید و زمان تکمیل صفحه را اندازه گیری کنید. سپس همین کار را برای یک سایت رقیب انجام دهید و سرعت سایت خود را با آن مقایسه کنید. به این ترتیب متوجه خواهید شد که سرعت سایت شما چقدر با سایت های رقیب متفاوت است. در نهایت برای بهینه سازی سرعت سایت خود اقدام کنید. برای انجام این مقایسه بهتر است از ابزارهای مناسب برای افزایش دقت و کیفیت مقایسه خود استفاده کنید.

ارتباط بین سرعت سایت و سئو

بهینه سازی سرعت سایت شما تاثیر زیادی در بهبود سئو سایت شما دارد. زیرا کاربران با سایتی که سریعتر از سایتی که در 8 ثانیه باز می شود احساس راحتی بیشتری می کنند.

در نتیجه بهینه سازی سرعت سایت باعث افزایش سرعت بازدید و تعامل کاربر در سایت شما می شود. در نتیجه باید حداقل چند بار در ماه با استفاده از ابزارهای مخصوص سرعت سایت خود را بررسی کنید و در نهایت سعی کنید سرعت سایت خود را افزایش دهید.

بیشتر بدانید: تاثیر سرعت سایت بر سئو

ما بهترین ابزار برای اندازه گیری سرعت سایت را به شما معرفی می کنیم

شما می توانید از ابزارهای زیادی برای اندازه گیری سرعت سایت خود یا رقبای خود استفاده کنید، در اینجا تعدادی از بهترین ابزارها آورده شده است.

معرفی Google PageSpeed ​​Insight

این ابزار یکی از بهترین ابزارها برای اندازه گیری سرعت سایت در گوگل می باشد که به سایت شما از 1 تا 100 امتیاز می دهد و در کل هر چه نتیجه ابزار برای سایت شما بیشتر باشد سرعت سایت شما نیز بهتر می شود. اما به طور کلی، رتبه های بالای 85 وضعیت خوبی دارند، اما برای نتایج کمتر از آن، باید اقدامات جدی برای سایت خود در نظر بگیرید. این ابزار هم روی کامپیوتر و هم برای موبایل قابل استفاده است.

  بازاریابی طاقچه چیست؟ - SEO هوشمند

GTmetrix GT Metrix را معرفی می کنیم

سایت GTmetrix یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین ابزارهای پایش سرعت سایت در جهان است که با استفاده از آن می توانید سرعت سایت خود یا دیگران را بررسی کنید. این سایت بر اساس شاخص YSlow یا همان استاندارد یاهو به سایت شما از A تا F امتیاز می دهد.

نمره A بسیار مطلوب است و نمره F به معنای سرعت ضعیف سایت است. در ضمن با ثبت نام رایگان در این سایت می توانید سایت خود را به صورت تخصصی تری بررسی کنید.

معرفی GTmetrix

GTmetrix چیست؟

معرفی WebPageTest

این ابزار شباهت زیادی به سایر ابزارهای تست سرعت دارد، اما می توانید از این ابزار برای بررسی سرعت سایت در رابطه با دستگاه های دیگر مانند تلفن همراه و … استفاده کنید از این ابزار می توانید برای بررسی عملکرد فشرده سازی، کش، CDN و عملکرد و در نهایت نتیجه سایت خود را از A تا F ببینید.

معرفی مانیتور دات کام

با استفاده از این ابزار می توانید سرعت سایت خود را در مناطق مختلف جغرافیایی در یک صفحه مشاهده کنید. و با انتخاب یکی از این قسمت ها به صورت جداگانه در گوشه صفحه به وضعیت نگاه کنید. این ابزار برای افرادی که می خواهند سرعت سایت شما را در نقاط مختلف دنیا با سرعت بالا بررسی کنند بسیار مناسب است.

معرفی ابزار آزمایشگاه زرد

با استفاده از این ابزار می توانید شاخص هایی مانند اندازه صفحه، حجم پرس و جو، مدل شی سند، مشکلات جاوا اسکریپت، CSS، عملکرد سرور و با نتایج از A تا F را بررسی کنید. در نهایت در صورت مشاهده وضعیت نامناسب، مشکلات را برطرف کنید. از سایت شما

ارائه DevTools

این ابزار یکی از محبوب ترین ابزارهای مرورگر کروم است که با استفاده از چند میانبر به راحتی می توانید سرعت سایت را بررسی کنید. اما باید افزونه را نصب کنید.

  • در ویندوز: Ctrl + Shift + F12
  • در سیستم عامل مک: Cmd + Opt + I

معرفی تست کننده زمان بارگذاری Sucuri

این ابزار بررسی سرعت سایت بسیار سریع و ساده است، بنابراین می توانید عملکرد سایت خود را در بسیاری از مناطق جغرافیایی مختلف بررسی کنید. با استفاده از این سایت می توانید سرعت اتصال و همچنین TTFB هر منطقه جغرافیایی را با استفاده از نمودار مشاهده کنید.

  8 ایده خلاقانه برای طراحی وب سایت

معرفی ابزار Pagelocity

این ابزارها شاخص های خاصی را برای بررسی سرعت سایت شما در نظر می گیرند، مانند سئوی داخلی، کد سایت و … همچنین می توانید از این ابزار برای نصب افزونه کروم و بررسی سریع سرعت سایت استفاده کنید. در نهایت این سایت نکاتی را برای بهبود سایت شما ارائه می دهد که بسیار مفید و کاربردی است.

معرفی Perftool

این ابزار نسبت به سایر ابزارهای بررسی سرعت سایت که یک پروژه متن باز در GitHub هستند کمی پیشرفته تر است. با کمی دانش فنی از لوکال هاست و همچنین سایر موارد مرتبط با سرور لوکال می توانید پس از نصب از این ابزار بسیار حرفه ای و مفید استفاده کنید. این ابزار به بیش از 200 اندیکاتور نگاه می کند و نتیجه بسیار مهم و جامعی را به شما می دهد. پیشنهاداتی که می تواند در بهبود سایت شما بسیار مفید باشد. همچنین با استفاده از این سایت می توانید چندین صفحه سایت خود را به طور همزمان بررسی کنید که بسیار مفید است.

رابطه بین بهینه سازی سرعت سایت و تجربه کاربری

همانطور که می دانید هر چه سئو سایت شما بیشتر باشد، کاربران بیشتری به سایت شما می آیند و از خدمات شما استفاده می کنند. یکی از مهم ترین خدمات سئو که باعث افزایش رضایت کاربران می شود، بهینه سازی سرعت سایت است. زیرا کاربر با ورود به سایت شما به سرعت مطالب و خدمات شما را می بیند و در نتیجه با سایت شما احساس راحتی می کند.

رابطه بین بهینه سازی سرعت سایت و تجربه کاربری

درباره رابطه بین بهینه سازی سرعت سایت و تجربه کاربری

بهترین ترفندها برای بهینه سازی سرعت سایت

بهبود وضعیت تصاویر در سایت

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت سایت، کاهش حجم تصاویر سایت به اندازه ای است که بر کیفیت سایت تاثیری نداشته باشد. زیرا کاربران انتظار دارند به سرعت تصاویر را در سایت مشاهده کنند و در صورت لزوم از خدمات شما استفاده کنند.

وضعیت جاوا اسکریپت بهبود یافته است

پس از کدنویسی سایت بهتر است آن را در اختیار کارشناس قرار دهید تا در صورت نیاز مشکلات آن را برطرف کند. و یا اگر دانش سئو و سرورهای محلی دارید می توانید از ابزار perftool برای شناسایی مشکلات کدهای جاوا اسکریپت و در نهایت رفع آنها استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که بهینه سازی کد جاوا اسکریپت سایت شما تاثیر بسیار مهمی در بهینه سازی سرعت سایت شما دارد.

وضعیت جاوا اسکریپت بهبود یافته است

درباره بهبود وضعیت جاوا اسکریپت

وضعیت CSS بهبود یافته است

در واقع مهمترین کاربرد کدهای CSS ایجاد تغییراتی در ظاهر یا رابط کاربری سایت شماست، مانند تغییر فونت، اندازه مقاله و … در نتیجه ممکن است در کد CSS ایراداتی وجود داشته باشد، بنابراین بهتر است از فردی که در این زمینه تخصص دارد کمک بگیرید.

  میزان ترک تحصیل چقدر است؟ - SEO هوشمند

افزونه های موجود در سایت را بررسی کنید

نکته دیگری که هنگام بهینه سازی سرعت سایت خود باید در نظر داشته باشید این است که باید افزونه های اضافی را از سایت خود حذف کنید. زیرا وجود افزونه های غیر ضروری در سایت می تواند سرعت سایت را کاهش دهد.

مزایای کوچک سازی

به حداقل رساندن یا فشرده سازی کدهای سایت می تواند تاثیر زیادی در بهینه سازی سرعت سایت شما داشته باشد. این کار فضای اضافی یا کد را در Back-End پاک می کند و در نهایت سرعت سایت شما را افزایش می دهد.

بهبود وضعیت کش سایت

با استفاده از ابزار بسیار مفید W3 Total Cache می توانید سرعت سایت خود را افزایش دهید. زیرا هر کاربری که برای اولین بار وارد سایت شما می شود، اطلاعات سایت شما روی دستگاه او نصب می شود که باعث می شود با ورود کاربر برای بار دوم به سایت شما، سایت به سرعت برای او بالا برود.

خطاهای موجود در سایت را حذف کنید

یکی از رایج ترین مشکلاتی که می تواند برای بسیاری از سایت ها رخ دهد خطای 404 است که تاثیر منفی زیادی بر تجربه کاربر دارد. در نتیجه باید این نوع صفحات را با هدایت آنها به صفحه مشابه حذف کنید. با تغییر مسیر، ترافیک ایجاد شده توسط این صفحه از بین نمی رود، بلکه به صفحه جدید منتقل می شود.

خطاهای موجود در سایت را حذف کنید

در مورد اشکال زدایی سایت

خلاصه ای از بهینه سازی سرعت سایت

امروزه یکی از مهمترین مسائل برای سئوی بهینه سایت، بهینه سازی سرعت سایت زیرا هرچه سرعت سایت شما بیشتر باشد، کاربر با سایت شما احساس راحتی بیشتری می کند و در نهایت سطح تعامل و ترافیک سایت بالاتر می رود. با ابزارهای زیادی می توانید سرعت سایت و سایر مسائل را بررسی کنید. در نهایت با انجام یک سری تکنیک ها می توانید سرعت سایت خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

سوالات متداول

1بهینه سازی سرعت سایت چیست؟

به مجموعه ای از اقدامات و تکنیک هایی گفته می شود که سرعت سایت را افزایش می دهد.

2آیا خودمان می توانیم سرعت سایت را افزایش دهیم؟

خیر، بهتر است این کار را به افراد متخصص سئو و همچنین طراحی سایت بسپارید تا دچار سردرگمی نشوید.

3چه چیزی باعث خطای 404 می شود؟

این خطا باعث دلسردی کاربر شد و شما باید این صفحه را به صفحه مشابهی هدایت کنید.